Az utolsó hegycsúcs - Vigyázó Sándor Művelődési Házban

Színes, feliratos spanyol dokumentumfilm bemutatása

Az utolsó hegycsúcs (La última cima) című film egy spanyol katolikus pap, Pablo Dominguez életét mutatja be, aki 2009-ben hegymászóbalesetben halt meg. A filmben megszólalnak családtagjai, barátai, tanárai, tanítványai, akik Pablóval kapcsolatos személyes élményeiket mesélik el, és megtudhatjuk róla, hogy olyan humoros, élettel teli személyiség volt, aki megtalálta a hangot gyerekekkel, fiatalokkal, idõsebbekkel, hívõkkel és ateistákkal egyaránt.

A film rövid interjúk formájában felvillantja az utca emberének véleményét is olyan ma divatos elõítéletekkel teli témákkal kapcsolatban, mint például a papság, egyház, cölibátus, gazdagság és az imádság. Az alkotás nem ragad le Pablo személyénél, hanem a szereplõk és az õ megnyilatkozásait bemutatva egyfajta képet kapunk arról is, hogy mi a boldogság, lehet-e boldog, aki szenved, van-e teljes élet, mi a halál... És mindezt megragadó képekkel, zenével, spanyolos lendülettel tárják elénk az alkotók.

A film már a premier hétvégéjén, ráadásul mindössze 4 kópiával elérte az elsõ helyet a spanyol mozikra esõ nézettséget illetõen.

80 perc, 2010.

rendező: Juan Manuel Cotelo
forgatókönyvíró: Juan Manuel Cotelo
operatőr: Alexis Martinez
producer: Manuel de Cominges, Antonio Torres, Javier de Silos
vágó: Alexis Martinez

szereplő:
Pablo Dominguez

A 2013. május 10-én, pénteken 18.00 órakor kezdődő nyilvános filmvetítés előtti

bevezető gondolatok: Tampu-Ababei József plébános

Budapest-Rákosligeti Magyarok Nagyasszonya Plébánia

belépő:  diák   400 Ft
             felnőtt 500 Ft

Vigyázó Sándor Művelődési Ház

Cím: 1173 Budapest, Pesti út 113.

Telefon: 06 1 256-4626, fax: 06 1 256-7403

forrás: http://honlap.vigyazomh.hu