2007. június 24.

1.) Most vasárnap van Keresztelő Szt. János születésének ünnepe. Foglaljuk imáinkba azokat a családokat, akik most készülnek befogadni családjukba egy újszülöttet.

Ma délután 1/2 4-től ifjúsági klub lesz a plébánián. Minden kikapcsolódásra vágyó fiatalt szeretettel várunk!

2.) Pénteken, június 29-én Szent Péter és Szent Pál apostolok ünnepe lesz. Ezen a napon nemcsak reggel 1/2 8-kor, hanem este 7.00-kor is lesz szentmise.

3.) Ezen a héten lesznek megtartva az utolsó pénteki hittanórák: 6.00 órától Bibliaóra, esti mise után pedig az ifjúsági hittan. Mindenkit szeretettel várunk!

4.) Máriabesnyőn június 30-án és július 1-én (szombat és vasárnap) lesz a Sarlós Boldogasszony nagybúcsú, amelyet a Kárpát-medencei összmagyarság részvételével ünnepelnek meg.

Erre az alkalomra gyalogos zarándoklatra hívnak mindenkit június 30-án, szombaton a péceli testvérek. Gyülekezés reggel 9.00 órakor lesz a péceli Katolikus Templomnál. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók, illetve a sekrestyében kérhető.

5.) Felhívjuk kedves testvérek figyelmét, hogy szabadságolások miatt júliusban és augusztusban miserend változás lesz:

- szombaton reggel nem lesz mise, hanem csak este 7.00-kor,

- vasárnap: délelőtt csak 9.00-kor, valamint este 7.00-kor lesz szentmise ( de. 1/2 11-kor nem!).

Jövő vasárnap tehát csak reggel 9.00-kor és este 7.00-kor lesz szentmise.

Mindenki megértését kérjük, és azt előre is köszönjük!

A hét jeles napjai:

Június 24. Vasárnap Évközi 12. vasárnap Keresztelő Szt. János születése
Június 25. Hétfő
Június 26. Kedd
Június 27. Szerda Szt. László király
Június 28. Csütörtök Szt. Iréneusz püspök és vértanú
Június 29. Péntek Szt. Péter és Szt. Pál apostolok ünnepe
Június 30. Szombat
Július 1. Vasárnap Évközi 13. vasárnap

Minden névnapját ünneplő testvérünknek

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!

JÚNIUSI imaapostolság szándékai:

Általános: Hogy az Úr oltalmazza a tengerészeket és mindazokat, akik tengeri tevékenységekben érintettek.

Missziós: Hogy az Egyház Észak-Afrikában jelenlétével és tevékenységével tanúsítsa Isten szeretetét minden egyén és minden nép iránt.