Magyar Sydney - Ifjúsági Találkozó 2008

Magyar Sydney - Ifjúsági Találkozó 2008

2008. július 15. és 20. között rendezik meg a XXIII. Ifjúsági Világtalálkozót az ausztráliai Sydney-ben. A távolság és a költségek miatt ezúttal csak kevés magyar, sőt európai tud részt venni a világtalálkozón.
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia ezért úgy határozott, hogy az
Ausztráliában zajló nemzetközi eseménnyel párhuzamosan nagyszabású
találkozót szervez.

A Magyar Sydney július 17. és 20. között lesz Egerben. Mottója: "Tanúim lesztek", amely a sydney-i rendezvény mottójához kapcsolódik (Amikor leszáll rátok a Szentlélek, erő tölt el benneteket, és tanúim lesztek. ApCsel 1,8).

A találkozó célja: együtt élni és ünnepelni a világegyházzal, a Szentatyával, a sydney-i Ifjúsági Világtalálkozó résztvevőivel és a magyar katolikus fiatalokkal. Nagy hangsúlyt kap a rendezvényen a 2008-ra meghirdetett Biblia évének méltó megünneplése is.
A Magyar Sydney-re nemcsak magyarországi, hanem a határon túli magyar katolikus fiatalok is meghívást kapnak. A szervezők mintegy 2500 fő részvételére számítanak.
Hasonló léptékű országos katolikus ifjúsági találkozóra 2000 nyarán került sor Zánkán.

Napokon belül meg fognak jelenni a www.eger2008.hu honlapon a jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalók.

www.sydney2008.hu, www.eger2008.hu