Húsvét 5. vasárnapja

2012. május 6.

1. Köszönjük azoknak a fiataloknak, akik május 1-én az „Elágnál” segítettek a Rákosmenti Katolikus Plébániák sátránál.

2. Május 1-től az esti szentmisék 7-kor kezdődnek.

3. Májusban mindennap közösen imádkozzuk a májusi litániát este 7-kor, de amikor van esti mise, előtte fél órával.

4. Az idei táborokról az adott tábor Jelentkezési lapján olvashatók információk, illetve a plébánián vagy a sekrestyében lehet érdeklődni:

* 6-10 éveseknek „Napközis tábor” Közösségi Háznál június 25-30. között;

* 6-14 éveseknek „Integrált napközis tábor” Közösségi Háznál július 2-6. között;

* 13-19 éveseknek „Egyházmegyei Ifjúsági Tábor” Bodajk-Malinkán július 10-14. között;

* középiskolás és afölötti „Ifjúsági hittanos tábor” Borzonton (Erdély) július 1-7. között.

5. Pénteken, május 11-én reggel ½ 8-kor lesz mise.

6. Szombaton, május 12-én lesz az idei „Élő Rózsafüzér Zarándoklat”, amelyen jó lenne, ha minél többen részt vennének a mi plébániánkról is. Mi a 9-ik szakasznak vagyunk a második állomása. A keresztúri templomból reggel 9-kor induló zarándokokat ½ 10-re várjuk mihozzánk, majd közös imádság után folytatják zarándokutukat. Aki teheti, csatlakozzon, hacsak rövidebb szakaszra is!

7. Jövő vasárnap az esti mise után a Szentlélek szeminárium imacsoport tagjaival lesz egy megbeszélés a hittanteremben.

8. Május 19-ére, szombatra a Heltai téri „Ligeti piknikre” a mi egyházközségünk is kapott meghívást, ahová szeretettel várjuk kedves testvéreket.

9. Május 19-én, szombaton az esti mise után Pandy Piroska operaénekes és Tarr Mari a Madách Színház legendás súgója „Ave Maria!” című műsorukkal köszöntik égi Édesanyánkat templomunkban. A belépés díjtalan!

10. Elkészültek az elsőáldozási képek, amik megtekinthetők és rendelhetők a sekrestyében illetve a következő honlapon (jelszó: liget):