2008. január 20.

HIRDETÉSEK

2008. január 20.

1.) A héten ökumenikus imahét lesz, melynek keretében Rákosligeten is imádkozunk a keresztények egységéért. Az imádságok este 6.00 órakor kezdődnek: hétfőn és szerdán a református templomban, kedden pedig nálunk, a katolikus templomban.
Hétfőn Tampu-Ababei József katolikus plébános, kedden Szabó Lajos református lelkész, szerdán pedig Kósa László evangélikus lelkész hirdet igét. Minden alkalommal lesz szeretetvendégség, amelyre szeretettel várjuk a kedves testvéreket.
2.) Az ökumenikus imahétre való tekintettel, a héten, szerdán reggel lesz szentmise. Hétfőn a hittanóra csak az Elsőáldozásra készülőknek lesz megtartva (délután 3.00 órától).
A többi napokon, a megszokott időpontban lesznek megtartva a hittanórák. Jövő héttől pedig, a hétfői hittanok is a megszokott időben kezdődnek.
3.) Szombaton, január 26-án délelőtt 10.00 órától ministráns foglalkozásra várjuk a gyerekeket, akik szeretnének ministrálni. Ezekre a foglalkozásokra szívesen látjuk a tapasztaltabbakat és a kezdőket egyaránt.
4.) Szombaton, délután 3.00 órától Filmklub lesz a plébánián fiatalok számára. Bővebb információ az internetes hírlevélből lesz olvasható.
5.) Felhívjuk a testületi tagok figyelmét, hogy január 30-án, szerdán este 7.00 órától testületi ülés lesz a plébánián.
6.) Február 2-án, szombaton délután 4.00 órától Kiss Ullrich SJ jezsuita atya, a Szent Ignác Jezsuita Szakkolégium rektora lesz a vendégünk. „Kereszténynek lenni kaland…” mottóval, érdekes gondolatokkal várja a fiatalokat és felnőtteket egyaránt!
7.) Azok, akik szeretnék kérni lakásuk megszentelését, szíveskedjenek a sekrestyében vagy a plébánián jelezni.

A hét jeles napjai:

Minden névnapját ünneplő testvérünknek

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!

JANUÁRI imaapostolság szándékai:

Általános: Hogy az Egyház erősebben köteleződjön el a teljes és látható egység mellett, megmutatva igazi valóságát, mint a szeretet közössége, mely az Atya, a Fiú és a Szentlélek közösségét tükrözi.
Missziós: Hogy a második rendkívüli szinódusának megtartására készülő afrikai egyház továbbra is a kiengesztelődés és az igazságosság jele és eszköze legyen e földrészen, mely ma is szenved a háborúktól, a kizsákmányolástól és a szegénységtől.