Hirdetések

Hirdetések

Évközi 27. vasárnap
2011. október 2.

1. Október hónapban, templomunkban minden este 6-kor, illetve az esti mise előtt fél órával imádkozzuk a Rózsafüzér imádságot.

2. Felnőtteknek szóló Bibliaóra hétfőnként nem mise előtt, hanem mise után van a hittan teremben. Felnőtt keresőket szerdánként várjuk a plébánián az esti mise után, ifjúságot pedig, szintén a plébánián, pénteken az esti mise után. További időpontok a Hirdetőtáblán és itt olvashatók: http://rakosliget.plebania.hu/hittanorak

3. Kedden, október 4-én a reggeli mise után lesz templomunk nagytakarítása. Szeretettel kérjük mindazok segítségét, akik ily módon tudnak hozzájárulni e szép ünnep szebbé tételéhez.

4. Szerdán, október 5-én, az esti mise után testületi ülés lesz a plébánián.

5. Csütörtökön, október 6-án, első csütörtök lévén, reggel 8-tól esti miséig egész napos Szentségimádás lesz a templomban.

6. Csütörtökön, október 6-án, aradi vértanúk kivégzésének emlékére Rákoscsabán koszorúzás lesz. Részletek a Hirdetőtáblán olvashatók.

7. Pénteken, első péntek lévén, reggel is és este is lesz mise. Beteg testvéreink megszokott időben lesznek meglátogatva.

8. Szombaton, október 8-án kirándulás lesz Pomáz-Kőhegy-Lajosforrás útvonalon. Indulás reggel 9-kor a plébánia elől, visszaérkezés du. 5-re várható. Utazás személyautókkal lesz, ezért legkésőbb péntek délig várjuk az érdeklődők jelentkezését.

9. Templomunk búcsúünnepét idén október 9-én, jövő vasárnap fogjuk megülni. Aznap délelőtt csak ½ 11-kor lesz mise! Lelkigyakorlatos szentmisék előtte való csütörtökön és szombaton (okt. 6. és 8.) lesznek este 6-kor. Misék előtt és alatt lesz gyónási lehetőség! Szombaton csak este lesz mise! Az idei búcsúi lelkigyakorlat vezetője és ünnepi szónoka Dr. Török Csaba, Esztergomi Hittudományi Főiskola tanára, krisztinavárosi káplán atya lesz.

10. Jövő vasárnap, október 9-én, az esti mise után Szentlélek szeminárium lesz. A jövőben, várhatóan minden hónap második vasárnapján az esti mise „gitáros mise” lesz.

11. Október 1-31. között Magyarországon népszámlálás lesz. Arra buzdítunk mindenkit, hogy vállalja a vallási identitását és a Katolikus Egyházhoz való tartozását!

12. Az idei 72 órás megmozdulás Rákosligeten október 14-én és 15-én, pénteken és szombaton lesz. Bővebben a Hirdetőtáblán és itt olvashatók: http://rakosliget.plebania.hu/72ora