HIRDETÉSEK

HIRDETÉSEK

Nagyböjt 1. vasárnapja
2011. március 13.

1. A héten Hamvazószerda volt, amivel kezdetét vette a nagyböjti szent idő. Aki idén még nem hamvazkodott, a szentmisék végén lesz rá lehetőség. Nagyböjtben törekedjünk tartózkodni a mulatságtól, és inkább lelkünk felkészítésére fordítsunk több időt. Törekedjünk minél hamarabb sort keríteni egy összeszedett szentgyónásra is!

2. Ma az esti mise utána a Szentlélek szeminárium imacsoportnak lesz imaórája a templomban.

3. Nagyböjtben minden pénteken délután 5-től keresztúti ájtatosságot imádkozunk. Ezen a héten az ifjúsági hittanosok előimádkozásával fogjuk végezni. A többi alkalmakra várjuk családok illetve közösségek jelentkezését.

4. Március 26-án, szombaton este 7-től Proszenyák Róbert „’Nincs több érv?’ – tanúságtétel halálközeli élményeimről” címmel fog előadást tartani templomunkban.

5. Március 26-án, szombaton kirándulni megyünk Törökmezőre. Indulás reggel 9-kor a plébánia elől Nagymarosig, ahonnan a 7 km-es, kb. 200 m szintkülönbségű távolságot gyalogosan illetve autóval is meg lehet tenni a turistaházig. Aki tud, hozzon labdát, tollast, frízbit, stb. Visszaérkezés kb. délután 5-re várható. Jelentkezni legkésőbb előtte való péntek délig lehet a plébánián személyesen, telefonon vagy e-mailben.

6. Köszönjük mindazoknak, akik egyházi hozzájárulással támogatták és támogatják plébániaközösségünk életét. Egyúttal kérjük kedves Testvéreket, hogy adójuk 1-1%-val támogassák a Katolikus Egyházat illetve valamelyik katolikus szellemiségű alapítványt.

7. Kaszap István születésének emlékére Székesfehérváron emlékmise lesz március 26-án. A Kaszap Alapítvány kuratórium tagjai várják azok jelentkezését, akik szeretnének jelentkezni a délután 2-kor induló külön buszra. Részletek a Hirdetőtáblán olvashatók.

8. Az idei csíksomlyói zarándoklatra a kerületből idén is szerveznek buszos zarándoklatot, amelyről részletek a Hirdetőtáblán olvashatók.