2010. április 11.

HIRDETÉSEK

Húsvét 2. vasárnapja
2010. április 11.

1. Ma az esti mise után, Fodor Sándor erdélyi író novellája alapján íródott oratóriumot, „A feltámadás elmarad” csíksomlyói passió-játékot adják elő a sashalmi fiatalok templomunkban. Az esti mise zenei szolgálatát is ők adják.
2. Április 16-án, szombaton este ½ 8-tól filmklub lesz a plébánián. Most a „Tavasz, nyár, ősz, tél… és tavasz” c. film lesz a terítéken.
3. Április 17-én, szombaton reggel 9-től várjuk mindazokat, akik a tavaszi nagytakarítás keretében szívesen segítenének időseknek a kerti munkálatokban. A mostani nagytakarítás során kerül sor az újonnan vásárolt közösségi ház udvarának a takarítására is. Aki tud, kérjük, mindenki hozzon magával kapát, gereblyét illetve lombsöprűt.
4. Április 17-én, szombaton du. 5-kor kezdődik a Rákoscsabai Katolikus Kör közösségi házban a tavaszi kerületi plébániák ifjúsági bálja, ahová plébániánk fiataljai is meghívást kaptak. Részletek a Hirdetőtáblán és honlapunkon olvashatók!
5. Április 18-án, jövő vasárnap elsőáldozás lesz templomunkban a 9-es mise keretében. Kérjük, foglalják imáikba azokat, akik első alkalommal készülnek magukhoz venni Jézust az Oltáriszentség színe alatt!
6. Április 19-én, jövő hétfőn kerül sor a lelkigondozási képzésnek a megbeszélésére a plébánián du. 5-től. Várjuk azokat, akik Egri László előadása után jelezték részvételi szándékukat, és azokat is, akik csak most jelentkeznének.
7. Április 24-én, jövő szombaton az esti 6-os mise után Zilai Zoltánnal beszélgetünk, aki néhány évvel ezelőtt, kerekes székben letekert Lourdes-ba.
8. Április 28-tól kezdődik az a nyolc hetes Szentlélek szeminárium, amely a „Élet a Lélekben” címet viseli. A szeminárium alkalmai szerdánként lesznek az esti mise után. Az újságos asztalnál található lapon, kérjük jelezzék részvételi szándékukat!
9. Az idei két zarándoklatról:
- Medugorje: 2010. május 10-15. hétfőtől szombatig lesz. Még lehet jelentkezni;
- Az Ars-i út, a nem megfelelő létszámú érdeklődő miatt, egy későbbi időpontra lett halasztva.