2009. november 29.

HIRDETÉSEK

Advent 1. vasárnapja
2009. november 29.

1. Ma Advent 1. vasárnapja van, az új egyházi év kezdete.
2. Az adventi gyertyagyújtás minden szombaton lesz, az esti mise előtt ½ órával, minden alkalommal egyházközségünk egy-egy közösségének közreműködésével. A második gyertyát a Fészek családközösség tagjai gyújtják majd meg.
3. Adventi vasárnapokon az esti mise előtt ½ órával Adventi Vesperást imádkozunk a fiatalok vezetésével.
4. Adventben minden nap, hétfőtől szombatig lesz Rorate mise reggel ½ 7-kor, péntekenként pedig gitáros mise lesz.
5. Vasárnapokon délelőttönként adventi vásár lesz a hittanteremben. Köszönettel vesszük a felajánlók és a vásárlók támogatását, akik ily módon támogatják Karitász csoportunk tevékenységét.
6. A szentmisék végén a Karitász munkatársak jelképes ajándékkal, egy gyertyával fejezik ki köszönetüket azoknak, akik adományaikkal hozzájárulnak a szegények megsegítéséhez az „Egy millió csillag a szegényekért” akció keretében.
Ha tudomásuk van rászoruló családokról illetve személyekről, kérjük jelezzék a plébánián vagy a sekrestyében.
7. A héten első csütörtök lesz. A reggeli szentmisétől este 6-ig egész napos csendes Szentségimádás lesz a templomban.
8. Első pénteken nem csak reggel, hanem este is lesz 6-kor szentmise.
9. Szombaton, december 5-én ajándékkészítés lesz a hittanteremben. Az agyagból készítendő ajándékokat szakember segítségével készíthetik el felnőttek és gyermekek egyaránt.
10. Jövő vasárnap a 9-es misén, várhatóan Mikulás lesz a vendégünk. Kérjük a gyermekeket, hogy hívják barátaikat, ismerőseiket is, és készüljenek Mikulásról szóló verssel vagy énekkel.
11. December 12-én, szombaton a Pál-völgyi barlangba készülünk.
12. December 13-án, vasárnap az újtelepi templomban jótékonysági koncert lesz az árván maradt Pentz Luca megsegítésére.
13. December 13-án, vasárnap a Gózon Gyula Karmaraszínházban „Az ünnep angyala az első Karácsony óta” c. előadás lesz látható. Részletek a plakáton olvashatók.