Hirdetések

Hirdetések

Húsvétvasárnap

Urunk feltámadása

2020. április 12.

 

  • A hét ünnepei: csüt.: Soubirouse Szt. Mária Bernadett emléknapja van, a következő vasárnap az Isteni irgalmasság vasárnapja.
  • Húsvéthétfőn csak 7.30-tól lesz szentmise közvetítés.
  • Az Irgalmasság vasárnapja kapcsán teljes búcsú nyerhető, ha imádságban bűneinket megbánva a Szentatya szándékára elimádkozunk egy Hiszekegyet, Miatyánkot és egy Üdvözlégy Máriát.
  • Búcsú a járvány kapcsán: A teljes búcsú elnyeréséhez elegendő a koronavírusban szenvedő betegeknek, akik karanténban vannak, továbbá az egészségügyi dolgozók és a családtagok számára, akik ki vannak téve a fertőzés veszélyének, mert gondozzák a fertőzötteket, ha elimádkozzák a Hiszekegyet, a Miatyánkot és egy Mária-imát. A többi hívő választhat a további lehetőségek közül: a legszentebb Oltáriszentség elé járul, vagy szentségimádást végez, vagy legalább fél óráig olvassa a Szentírást, vagy elmondja a rózsafüzért, vagy elvégzi a keresztúti ájtatosságot, vagy elimádkozza az Isteni Irgalmasság rózsafüzérét, azt kérve Istentől, hogy vessen véget a járványnak, valamint hogy adjon enyhülést a betegeknek és örök üdvösséget azoknak, akiket magához hívott.
  • Amíg a szentmiséket nem mutathatjuk be nyilvánosan, addig a templom előtere nyitva lesz napközben, és az Oltáriszentség láthatóan lesz elhelyezve, hogy napközben be tudjunk térni adorálni. Megkérek mindenkit, hogy vigyázzunk az alapvető higiéniás és megelőző rendelkezések betartására! Maradjunk otthon és ott imádkozzunk! A vasárnapot szenteljük meg családunk körében, imádsággal! (A korlátozások alatt is így.)
  • Haldoklóhoz, (indokolt esetben,) természetesen kimegyek! De minden egyéb beteglátogatást a veszélyhelyzet elmúlásáig felfüggesztek.
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekből további maszkok alapanyagát, valamint a Karitászt tudjuk támogatni. Megrendelni és egyeztetni Palánk Juditnál lehet: + 36 70 943 5474, vagy a Karitász keddi ételosztásánál.
  • Imádsággal kísérjük a jelen helyzetet, hogy Isten legyen oltalmunk a járvány idején is!
  • Adóbevallásnál figyeljünk az 1% felajánlására! Köszönjük!
  • A plébánia irodája ügyeleti rendbe vonult: telefonon és emailben lehet elérni. Nyitva tartásunk nincs a veszélyhelyzet idején! (+36 30/674 8672; molnar.mick@gmail.com)

 

„Maradj velünk, mert esteledik, sőt a nap is lehanyatlott már!”

(Jn 24,29)