Hirdetések

Hirdetések

Évközi 6. vasárnap

2019. február 17.

 • A hét ünnepei: pé.: Szt. Péter székfoglalása; szo.: Szt. Polikárp püspök és vértanú, vas.: Szt. Mátyás apostol ünnepe van.
 • A KAFA elpakolásához mindenkit szeretettel hívunk, aki szívesen segítene: 17-én, vasárnap 14.00-tól. (A középiskolásoknak közösségi szolgálatként beszámítható.)
 • 18-án, hétfőn, 15.30-tól Idősek klubja lesz a Katkörben.
 • 20-án, szerdán, 20.30-tól felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
 • 21-én, csütörtök 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
 • 23-án, szombaton, 17.00-kor a Ligeti Kultkör sorozatban „Istenről beszélő vonalak” címmel Simon András grafikusművész tart előadást. Mindenkit szeretettel várunk!
 • 25-én, hétfőn 18.00-tól a Katkörben megemlékezést tartunk a kommunizmus áldozatairól, filmvetítéssel: Kifutás c. dokumentumfilm Galgóczy Árpád GULAG-túlélő József Attila-díjas költő, műfordító, Rákosmente díszpolgára életéről. Vele nézzük. Mindenkit hívunk szeretettel!
 • Következő szombaton a Tamáskör tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a felnőtt hittan tagjainak a mostani takarítást!
 • A környékbeli plébániákról zarándoklatot szerveznek a Csíksomlyói Búcsúra, június 6-10-ig. Lelkivezető Balik Béla atya lesz. Jelentkezzünk minél többen! Részletek a plakáton!
 • A következő hétvégén a katolikus iskolák javára gyűjtünk!
 • Márc. 1-én 18.00-tól Nyeste, vagyis Nyílt este lesz a Központi Szemináriumban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
 • Snell György püspök úr, aki lelkipásztori szolgálatának jelentős részét a Rákoskeresztúri Szent Kereszt Plébánián töltötte, ebben az évben ünnepli 70. születésnapját. Nagy örömünkre szolgál, hogy püspök úr évfordulóját a Szent Kereszt plébánia is megünnepelheti. Püspök úr március 2-án szombat este 18.30-kor szentmisét mutat be a madárdombi Szent Pál Templomban. Szeretettel hívják, várják a  kedves testvéreket az ünnepi szentmisére!
 • Örömmel hirdetjük, hogy tiszteletreméltó Mindszenty József bíboros, hercegprímás boldoggá avatásának folyamatát engedélyezte Ferenc pápa.
 • Fájdalommal tudatjuk, hogy hosszú betegség után, Gőgös Panni az elmúlt hétvégén elhunyt. Temetése március 8-án, pénteken 14.00-tól lesz a madárdombi Szt. Pál Templomban. Szentmisét nálunk, 10-én, vasárnap 11.00-kor mutatunk be a lelkiüdvéért. Imádkozzunk érte!

 

„Örüljetek azon a napon, és perdüljetek táncra!”

(Lk 6,23)