2007. szeptember 9.

2007. szeptember 9.

1.) Most vasárnap, szept. 9-én du. 3.00 órától Fészek Klub összejövetel lesz a plébánián. A nyári élményeknek és a következő programoknak megbeszélésére szeretettel várjuk a kedves szülőket gyermekeikkel együtt.
2.) Most vasárnap, szept. 9-én az esti szentmise után Szentlélek szeminárium lesz.
3.) A budapesti városmisszió keretében szept. 16-tól (vasárnap) szept. 22-ig (szombat) a város különböző részein kora délutáni órákig központi rendezvények lesznek.
Délutáni óráktól kezdődnek a plébániai programok. Központi rendezvényekről a hirdetőtáblán olvashatnak részleteket. A plébániai programok kerületünkben hétfőtől péntekig du. 1.00-től este 7.00-ig kerülnek megrendezésre a keresztúri „elágnál”.
A rákosligeti egyházközség csütörtökön és pénteken képviselteti magát a Rákoscsaba újtelepi plébániával együtt.
4.) A kerületi egyházközségekkel egy nyitó és egy záró programmal készülünk a városmisszióra.
- nyitó program szombaton, szept. 15-én lesz a Pál Apostol Katolikus Iskolában;
- záró program jövő szombaton, szept. 22-én lesz a rákoscsabai Katolikus Körben.
Mind a két programra a plébániák gyalogos zarándoklattal érkeznek. A nyitó programra Rákosligetről szombaton reggel 9.00 órakor lesz az indulás, hogy a többi plébániákkal 9.30-kor lehessen találkozni a keresztúri OTP előtt.
5.) Szeptember 19-én, szerdán az esti szentmise után testületi ülés lesz.
6.) Templomunk búcsúja október 7-én, vasárnap lesz megtartva. Az ünnepi szentmise de. ½ 11-kor lesz. Ezen a napon elmarad a reggel 9.00 órai szentmise.

A hét jeles napjai:

Minden névnapját ünneplő testvérünknek

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!

SZEPTEMBERI imaapostolság szándékai:

Általános: Hogy a Nagyszebenben folyó ökumenikus gyűlés hozzájárulhasson a valamennyi keresztény közötti egység növekedéséhez, amely egységért az Úr az utolsó vacsorán imádkozott.
Missziós: Hogy minden férfi és női misszionárius örömmel ragaszkodjék Krisztushoz, és így le tudja küzdeni azokat a nehézségeket, amelyekkel a mindennapi életben találkozik.