Hirdetések

Hirdetések

Nagyböjt 1. vasárnapja

2015. február 22.

 

1.        A 100 éves jubileumra való ráhangolódásként  kis kiállítás tekinthető meg a templomban. Továbbra is köszönettel fogadunk kölcsön – névvel ellátott – fényképeket vagy egyéb ereklyéket, amik közösségünk egy-egy eseményéhez kapcsolódnak.

2.        Az ünnepségsorozatot és az emlékévet március 15-én nyitjuk meg ünnepi szentmisével.

3.        A héten Hamvazószerda volt. Akiknek nem volt lehetőségük hamvazkodniuk, szentmise után lehetőségük lesz pótolni.

4.        Nagyböjtben törekedjünk nagyobb erőfeszítéssel gyakorolni a felebaráti szeretetet! Keresztút péntekenként van este 6-kor.

5.        Ma országos gyűjtés van a katolikus iskolák javára.

6.        Jövő vasárnap délután 17 órakor „A százgyökerű szív” c. összművészti est lesz templomunkban. Prózai részek, mozgásszínházi elemek és Sík Sándor megzenésített versei váltják egymást. A belépés díjtalan.

7.        2015. a megszentelt élet éve. Ebből az alkalomból a jövő vasárnap esti szentmisét Urbán József atya, piarista rendtartományi asszisztens, a budapesti piarista gimnázium igazgatója fogja celebrálni.

8.        Március 1-jén, vasárnap az esti mise után Képmeditáció lesz a templomban.