Hirdetések

Hirdetések

Krisztus király vasárnapja

2014. november 23.

 

1. Ma országos gyűjtés van a Katolikus Karitász javára.

2. Minden mise végén karitász munkatársak Szent Erzsébet kenyerét kínálják kedves Testvéreknek. Árpád-házi Szent Erzsébet iránti tiszteleten túl, ez egyben buzdítás is Szent Erzsébet követésére!

3. Ma Krisztus király ünnepe van, az egyházi év utolsó vasárnapja. Jövő vasárnaptól kezdetét veszi az adventi idő.

4. Templomunkban adventi gyertyagyújtás szombatonként lesz, az esti mise keretében.

5. Adventben hétköznap csak Rorate misék lesznek hétfőtől péntekig reggel ½ 7-kor. Szombaton továbbra is csak este 7-kor lesz mise.

6. Idén is lesz adventi vásár a hittan teremben, amelynek bevételét kerületünk rászorulóinak támogatására fordítjuk. A vásárra szánt adományokat hétköznapi és hétvégi misék után adhatják le a hittan teremben.

7. Csütörtöktől vasárnapig minden héten nyitva van a templom előtere napközben. Elkezdődött a templom fűtési szezonja. Kérjük, hogy érkezéskor illetve elmenetelkor minden ajtót szíveskedjenek becsukni. Külön köszönetet mondunk mindazoknak, akik fűtési szezonban nagyobb összeggel támogatják közösségünk kiadásait!

8. Elkészültek a bérmálási képek, amik átvehetők a sekrestyében. További rendelések is még leadhatók.

9. Kerületi plébániák szervezői Katalin bálba hívják most pénteken, november 28-án, a rákosmenti plébániák 13-18 év közötti fiataljait a Pál Apostol Iskolába. Belépő: elővételben 500 Ft, helyszínen 800 Ft; vagy lányoknak 1 tálca sütemény, fiúknak 2 liter üdítő. Jegyek a sekrestyébe kaphatók.

10.    Most pénteken és szombaton, azaz, november 28-án és 29-én lesz a Kaszap István Alapítvány őszi ruhavására a Péceli úti székházban. Részletek a Hirdetőtáblán olvashatók.

11.    Most szombaton, november 29-én du. 5-kor lesz a Fő téri adventi koszorú első gyertya meggyújtása ökumenikus szervezésben. Katolikus plébániák a 4-ik gyertya meggyújtásának a szervezésére lettek felkérve.

12.    Jövő vasárnap, november 30-én, du. 5-kor lesz a Jubileumi évkönyv megbeszélése a plébánián. Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

13.   Jövő vasárnap, november 30-én, este 6 órakor Várkonyi Szilvia adventi koncertje lesz templomunkban. Belépődíj: adomány a kerület rászorulóinak a megsegítésére.

14.    Katolikus Farsangi Bál, a KAFA 2015. január 31-én szombaton lesz. Várjuk minden korosztályból táncolni vágyók jelentkezését a nyitótáncra, amelynek próbái december és január első 3 szombatján lesznek, délelőtt 10-től. Jelentkezni személyesen, telefonon vagy e-mailben lehet: 1/257-9427; ligeti.misszio@gmail.com

15.   Snell György atya, főegyházmegyénk újonnan kinevezett segédpüspökének a szentelése ez év december 6-án, szombaton délelőtt ½ 11-kor lesz a Szent István Bazilikában. Foglaljuk őt is imáinkba, valahányszor elöljáróinkért imádkozunk!

16.   Templomunkba december 7-én várjuk Szent Miklóst, a 9-es mise végén. Gyermekek készüljenek neki- vagy róla szóló énekkel vagy verssel.

17.    Már lehet íratni szentmise szándékot 2015. évre élő és elhunyt szeretteinkért egyaránt, névnapok, születésnapok vagy évfordulók méltó megünneplésére.