Kerületi nagyböjti lelkigyakorlatok 2010.

Nagyböjti lelkigyakorlatok a kerület katolikus templomaiban

Rákoskeresztúr, Szent Kereszt templom:
Március 22-én, 23-án és 24-én (hétfő, kedd, szerda) Kónya Attila atya
Békásmegyer-Pünkösdfürdő Boldog Özséb templom plébánosa tart szentmisével egybekötött lelkigyakorlatot.
(23-án, kedden este a szentmise +Áron atyáért lesz bemutatva.)

Rákosliget, Magyarok Nagyasszonya templom:
Március 25-én, 26-án és 27-én (csütörtök, péntek, szombat) az este 6 órai szentmise keretében
Balik Béla atya, a Bp. Szent István Bazilika káplánja tart szentmisével egybekötött lelkigyakorlatot.
A szentmisék előtt és alatt is lesz gyóntatás!

Rákoshegy, Lisieux-i Szent Teréz templom:
Március 12-én, 13-án és 14-én (péntek, szombat, vasárnap) az este 6 órai szentmise keretében
a lelkigyakorlatos elmélkedéseket Udvardy Tamás rákoskeresztúri plébános atya tartja.

Rákoscsaba-Újtelep, Szent Erzsébet templom:
Febr. 24-én és 25-én este fél 7-től Dr. Török Csaba tartja.

Rákoscsaba, Nepomuki Szent János templom:
Február 28. de. 10 órai nagymisén: Mawet: Missa Brevis (a Harmónia női kar előadásában)
Március 2-án és 4-én, este 6-kor a lelkigyakorlatot Varga Lajos c.püspök, vikárius, a váci katedrális főplébánosa végzi.(Gyóntat 1/2 6 - 6)

Március 7-én a 10 órai koncelebrációs lengyel-magyar nyelvű ünnepélyes nagymisén a lengyel Bogdan Adamczyk
szerzetes emlékezik Fr. Kelemen Didák magyar és Wojczek Topolansky lengyel minoritákat felidézve a két nép hőseire "A hit és a szeretet ereje egy koporsója előtt álló országban" címmel.

Március 20-án, szombat este 7-kor nagyböjti koncert keretében elhangzik Pergolesi: Stabat Mater. Előadja a Bella Musica és a Harmónia női kar, kísér a Concerto Filharmonia zenekar. Vezényel: Balogh Lázár orgonaművész.

Március 27-én, szombat este 7 órakor Jókai Anna írónő "A keresztény ember felelőssége" címmel tart előadást.