2021. június 20.

• A hét ünnepei: hé.: Gonzága Szt. Alajos szerzetes; ke.: Fisher Szt. János püspök és Morus Szt. Tamás vértanúk; csüt.: Keresztelő Szt. János születése; szo.: Alexandriai Szt. Cirill püspök és egyháztanító, Szt. Josemaria Escriva de Balaguer áldozópap; vas.: Szt. László
  • király ünnepe van.
  • A tegnapi napon öt új papot, valamint három diakónust szenteltek Esztergomban, Gergő atyával együtt. Imádkozzunk az új papokért!
  • Gergő atya újmiséje templomunkban, július 4-én, vasárnap 10.00-tól lesz. Aki szeretne hozzájárulni az újmisés ajándékához, az ingyenes újságos asztalra kitett gömb perselyben tudja ezt megtenni! Imádkozzunk érte!
  • 23-án, szerdán karitatív fodrászat lesz 14.00-19.00-ig a Katkörben! – Belépés védettségi igazolvánnyal.
  • A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jegyvásárlásával kapcsolatos akciót meghosszabbították június végéig. Szeretettel várnak önkénteseket (jún. 24-ig) és szállásfelajánlásokat a kongresszusra! Részletek a Ligeti ívek legújabb számában olvashatóak!
  • Július 26-30-ig hittanos tábort szervezünk Sirokra. Jelentkezési lapok a sekrestyében! Részvételi díj: 18.000 ft, határideje, pedig június 27.
  • Következő szombaton a felnőtt kórus tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a gitáros kórusnak a mostani takarítást!
  • Aug. 16-18. között a bérmálkozóknak lelkigyakorlat lesz. Imádkozzunk értük!
  • Hivatástisztázó lelkigyakorlat lesz augusztus 26-29. között a dömösi plébánián.
  • Nyári hónapokban (augusztus végéig) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. (+36 30/674 8672; ligeti.misszio@gmail.com; molnar.mick@gmail.com)

• Covidos betegeink számára a főegyházmegye sürgősségi betegellátó szolgálatát kell kihívni: + 36 1 / 213 9620.
  • A Katolikus Temetőlelkészség elérhetősége: +36 1/709 9999; info@temetolelkeszseg.hu.
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Csendesedj és némulj el!
Erre elállt a szél, és nagy csendesség lett.”

(Mk 4,39)