2021. június 13.

• A hét ünnepei: ke.: Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő emléknapja van.
  • 16-án, szerdán 20.30-tól évadzáró felnőtt hittan lesz.
  • Gergő atya szentelése június 19-én, szombaton 10.30-tól lesz az esztergomi bazilikában. A szentelésére külön buszt szervezünk, amely alapvetően ingyenes, de támogatást a helyszínen elfogadunk! A buszra jelentkezni kell a sekrestyében: 45 fős lesz. Indulás pontban 8.00-kor a templom előtti buszmegállótól. Visszaindulás a szentelés után. A vírushelyzet miatt a buszút alatt a maszk használata kötelező, valamint étkezni tilos! Várunk mindenkit szeretettel!
  • Újmiséje templomunkban, július 4-én, vasárnap 10.00-tól lesz. Aki szeretne hozzájárulni az újmisés ajándékához, az ingyenes újságos asztalra kitett gömb perselyben tudja ezt megtenni! Imádkozzunk érte!
  • A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jegyvásárlásával kapcsolatos akciót meghosszabbították június végéig. Szeretettel várnak önkénteseket (jún. 24-ig) és szállásfelajánlásokat a kongresszusra! Részletek a Ligeti ívek legújabb számában olvashatóak! Aki szeretne a plébánia közösségével együtt megjelenni a programokon, érdemes bejelölnie a plébánia kódját is: IEC-GDB6 a regisztrációnál.
  • Július 26-30-ig hittanos tábort szervezünk Sirokra. Jelentkezési lapok a sekrestyében! Részvételi díj: 18.000 ft, határideje, pedig június 27.
  • Következő szombaton a gitáros kórus tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Képviselőtestületnek a mostani takarítást!
  • Aug. 16-18. között a bérmálkozóknak lelkigyakorlat lesz. Imádkozzunk értük!
  • Hivatástisztázó lelkigyakorlat lesz augusztus 26-29. között a dömösi plébánián.
  • Nyári hónapokban (augusztus végéig) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. (+36 30/674 8672; ligeti.misszio@gmail.com; molnar.mick@gmail.com)
  • Covidos betegeink számára a főegyházmegye sürgősségi betegellátó szolgálatát kell kihívni: + 36 1 / 213 9620.
  • A Katolikus Temetőlelkészség elérhetősége: +36 1/709 9999; info@temetolelkeszseg.hu.
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Úgy van az Isten Országa,
mint amikor az ember elveti a magot a földbe,
                              azután alszik és felkel,
éjjel és nappal, a mag sarjad és nő, ő pedig nem tudja, hogyan.”

(Mk 4,26b-27)