Krisztus Szent Teste és vére

Úrnapja

2021. június 6.

• A hét ünnepei: ke.: Boldog Sándor István vértanú szerzetes; sze.: Szír Szt. Efrém diakónus, egyháztanító; pé.: Jézus Szent Szíve, valamint Szt. Barnabás apostol; szo.: A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szíve; vas.: Paduai Szt. Antal áldozópap, egyháztanító emléknapja van.
  • Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki az ünnepi körmeneten áhítattal részt vesz. (A Búcsúk Kézikönyve, 7.1.)
  • 9-én, szerdán karitatív fodrászat lesz 14.00-19.00-ig a Katkörben! – Belépés védettségi igazolvánnyal.
  • 13-án, vasárnap a 9.00 órai szentmisében Te Deum-ot imádkozunk, vagyis hálát adunk az elmúlt tanévért.
  • Még be lehet kapcsolódni a jegyesoktatásba, június 7-től a Katkörben, öt egymást követő hétfőn, 19.00-tól. Várjuk azon párokat, akik a plébániánkon szeretnének felkészülni a házasságra!
  • Gergő atya szentelése június 19-én, szombaton 10.30-tól lesz az esztergomi bazilikában. A szentelésére külön buszt szervezünk, amely alapvetően ingyenes, de támogatást a helyszínen elfogadunk! A buszra jelentkezni kell a sekrestyében: 45 fős lesz. Indulás pontban 8.00-kor a templom előtti buszmegállótól. Visszaindulás a szentelés után. A vírushelyzet miatt a buszút alatt a maszk használata kötelező, valamint étkezni tilos! Várunk mindenkit szeretettel!
  • Újmiséje templomunkban, július 4-én, vasárnap 10.00-tól lesz. Aki szeretne hozzájárulni az újmisés ajándékához, az ingyenes újságos asztalra kitett gömb perselyben tudja ezt megtenni! Imádkozzunk érte!
  • A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jegyvásárlásával kapcsolatos akciót meghosszabbították június végéig. Szeretettel várnak önkénteseket (jún. 24-ig) és szállásfelajánlásokat a kongresszusra! Részletek a Ligeti ívek legújabb számában olvashatóak!
  • Július 26-30-ig hittanos tábort szervezünk Sirokra. Jelentkezési lapok a sekrestyében! Részvételi díj: 18.000 ft, határideje, pedig június 27.
  • Júniustól életbe lépett a nyári miserend.
  • Nyári hónapokban (a tanév végétől augusztus végéig) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. (+36 30/674 8672; ligeti.misszio@gmail.com; molnar.mick@gmail.com)
  • Következő szombaton a Képviselőtestület tagjai takarítják a templomot. Köszönöm az Ifi Kórusnak és az Ifi hittanosoknak a mostani takarítást!
  • Hivatástisztázó lelkigyakorlat lesz augusztus 26-29. között a dömösi plébánián.
  • Covidos betegeink számára a főegyházmegye sürgősségi betegellátó szolgálatát kell kihívni: + 36 1 / 213 9620.
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Vegyétek, ez az én testem!
Ez az én vérem, a szövetség vére, amely sokakért kiontatik.”

(Mk 14,22b.24b)