Pünkösdvasárnap

2021. május 23.

• A hét ünnepei: hé.: a Boldogságos Szűz Mária, az Egyház anyja; ke.: Tiszteletreméltó Szt. Béda áldozópap és egyháztanító; sze.: Néri Szt. Fülöp áldozópap; csüt.: A mi Urunk, Jézus Krisztus, az örök Főpap; szo.: Szt. VI. Pál pápa; vas.: Szentháromság vasárnapja van, valamint Szent István király ereklyéinek átvitelére emlékezünk.
  • Pünkösd ünnepén teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a templomban részt vesz a Veni Creator himnusz ünnepélyes eléneklésében. (A Búcsúk Kézikönyve, 26. 1.§ 1.)
  • Karizmák ünnepe lesz hétfőn a máriaremetei bazilika kertjében. Részletek a plakáton!
  • 26-án, szerdán újra indul a karitatív fodrászat! 14.00-19.00-ig várjuk a testvéreket szeretettel a Katkörbe! – Frissen mosott hajjal és védettségi igazolvánnyal.
  • 30-án, vasárnap a Szentföldön élő keresztények javára gyűjtünk!
  • A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra a tavalyi jegyekről május 31-ig lehet rendelkezni a iec2020.hu oldalon történő bejelentkezést követően. Új jegyeket május 31-ig lehet kedvezménnyel vásárolni. Ezt követően még lesz lehetőség a későbbiekben is jegyek vételére, azonban már valamivel magasabb áron.
  • 5-én, szombaton világméretű szentségimádás lesz a NEK-re való készületként. 17.00-tól a szentmiséig mi is kapcsolódunk ehhez a kezdeményezéshez!
  • Plébániák közötti íjászversenyt szervezünk június 5-én, szombaton 9.00-13.00 között a Katkörben.
  • Július 26-30-ig hittanos tábort szervezünk Sirokra. Részleteket később hirdetjük!
  • Júniustól életbe lép a nyári miserend.
  • Nyári hónapokban (a tanév végétől augusztus végéig) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. (+36 30/674 8672; molnar.mick@gmail.com)
  • Gergő atya szentelése június 19-én, szombaton 10.30-tól lesz az esztergomi bazilikában, az újmiséje a mi templomunkban, július 4-én, vasárnap 10.00-tól lesz. Várunk mindenkit szeretettel!
  • Következő szombaton az Fiatal Párok Csoportja takarítja a templomot. Köszönöm a cserkészeknek a mostani takarítást!
  • Májusban mindennap litániát imádkozunk. Az esti szentmisék előtt fél órával, valamint a reggeli miséket követően, kedden, pedig 8.00-tól, előtte 7.30-tól szentmise lesz.
  • Covidos betegeink számára a főegyházmegye sürgősségi betegellátó szolgálatát kell kihívni: + 36 1 / 213 9620.
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Vegyétek a Szentlelket!”

(Jn 20,22)