Húsvétvasárnap

Urunk feltámadása

2021. április 4.

• A hét ünnepei: következő vasárnap az Isteni irgalmasság vasárnapja van.
  • Húsvéthétfőn csak 7.30-tól lesz szentmise közvetítés. Este Tamáskör lesz online.
  • 7-én, szerdán 20.30-tól felnőtt hittan lesz online.
  • Az Irgalmasság vasárnapja kapcsán teljes búcsú nyerhető, ha imádságban bűneinket megbánva a Szentatya szándékára elimádkozunk egy Hiszekegyet, Miatyánkot és egy Üdvözlégy Máriát.
  • Imádsággal kísérjük a jelen helyzetet, hogy Isten legyen oltalmunk a járvány idején is!
  • Amíg a szentmiséket nem mutathatjuk be nyilvánosan, addig a templom előtere nyitva lesz napközben, és az Oltáriszentség láthatóan lesz elhelyezve, hogy be tudjunk térni adorálni. Megkérek mindenkit, hogy vigyázzunk az alapvető higiéniás és megelőző rendelkezések betartására! Maradjunk otthon és ott imádkozzunk! A vasárnapot szenteljük meg családunk körében, imádsággal! A szokott miserendet tartjuk, beleértve az esti misék időpontjának járvány idején bevezetett 18.00 órai kezdetét is. Vasárnaponta a 9.00 órai szentmiséket tartjuk csak meg, s abba foglaljuk bele a nap miseszándékait.
  • A bejegyzett szentmise szándékokat minden nap elvégzem, de ha valaki szívesebben venné azok áthelyezését, kérem, jelezze a plébánia elérhetőségein!
  • Haldoklóhoz, (indokolt esetben,) természetesen kimegyek! De minden egyéb beteglátogatást a veszélyhelyzet elmúlásáig felfüggesztek. Covidos betegeink számára a főegyházmegye sürgősségi betegellátó szolgálatát kell kihívni: + 36 1 / 213 9620.
  • A plébánia irodája ügyeleti rendbe vonul: telefonon és emailben lehet elérni. Nyitva tartásunk nincs a bezárás idején! (+36 30/674 8672; molnar.mick@gmail.com)
  • Adóbevallásnál figyeljünk az 1% felajánlására! Köszönjük!
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

Áldott húsvétot kívánunk mindenkinek!

„Látta, és hitt.”

(Jn 20,8b)