Nagyböjt 2. vasárnapja

2021. február 28.

• A hét ünnepei: csüt.: Boldog Meszlényi Zoltán vértanú püspök ünnepe van.
  • A héten első csütörtök van, ezért egész napos szentségimádásra lesz lehetőség. 18.00-19.00 között kapcsolódunk a „40 nap az életért” nevű kezdeményezéshez, imádkozva a megfogant életekért és az abortuszok megszűnéséért.
  • 3-án, szerdán 20.30-tól felnőtt hittan lesz az online térben.
  • 7-én, vasárnap képmeditáció lesz az esti szentmise után, amelyen a sashalmi gitárosok szolgálnak.
  • A triduum, 19-20-21-én lesz, az esti szentmise keretében.
  • 26-án fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál.
  • Nagyböjt péntekjein 17.05-től végezzük a keresztutat a templomban.
  • Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki nagyböjti péntekeken szentáldozás után a feszület előtt áhítattal elimádkozza az „Íme, jóságos, édes Jézusom” imádságot.
  • Következő szombaton a cserkészek takarítják a templomot. Köszönöm a gitáros kórusnak a mostani takarítást!
  • Fájdalommal tudatjuk, hogy Snell György püspök atya a pénteki napon, váratlanul elhunyt. Imádkozzunk volt plébánosunkért, „Rákosmente püspökéért”!
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Jött egy felhő, amely beborította őket, és hang jött a felhőből: ’Ez az én szeretett Fiam, őt hallgassátok!’.”

(Mk 9,7)