Nagyböjt 1. vasárnapja

2021. február 21.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Péter apostol székfoglalása; ke.: Szt. Polikárp vértanú püspök; sze.: Szt. Mátyás apostol ünnepe van.
  • Kezdetét vette a nagyböjt. Ezen a vasárnapon hamvazás lesz a szentmiséket követően. A pénteki napokon hústilalom van, 14 év felett, amelyet nagyböjtben nem lehet kiváltani jócselekedetekkel, valamint alamizsnával.
  • Nagyböjt péntekjein 17.05-től végezzük a keresztutat a templomban.
  • Március 7-én képmeditáció lesz az esti szentmise után.
  • A triduum, március 19-20-21-én lesz, az esti szentmise keretében.
  • Március 26-án fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál. A szentmise után indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a mise előtt keresztút a templomban!
  • Ezen a vasárnapon a katolikus iskolák javára gyűjtünk.
  • Következő szombaton a gitáros kórus tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a ministránsoknak a mostani takarítást!
  • Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki nagyböjti péntekeken szentáldozás után a feszület előtt áhítattal elimádkozza az „Íme, jóságos, édes Jézusom” imádságot.
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Itt a pillanat! Közel van az Isten országa!

Tartsatok bűnbánatot,

és higgyetek az evangéliumban!”

(Mk 1,15)