HIRDETÉSEK

2021. február 14.

• A hét ünnepei: sze.: Hamvazószerda van.
  • Ez a vasárnap a világ éhezőiért tartott könyörgő nap.
  • Most vasárnap a 11.00 órai szentmise keretében szolgáltatjuk ki a betegek szentségét, azok számára, akik erre jelentkeztek a sekrestyében, vagy telefonon, vagy emailben. A szentség felvételéhez a megszentelő kegyelem állapotában kell lenni, tehát szükség esetén szentgyónáshoz kell járulnunk előtte! Igyekezni fogunk a körülményekhez képest még inkább tekintettel lenni a biztonsági előírásokra, ezért azt is kérném, hogy aki nem érintett, vagy nem hozzátartozó, az lehetőleg ezen a vasárnapon ne erre a szentmisére jöjjön!
  • 17-én, szerdán kezdetét veszi a nagyböjt. Hamvazószerdán hamvazás lesz a szentmisét követően. Ez a nap és nagypéntek szigorúböjt, ami azt jelenti, hogy a 18 és 60 év közötti testvérek napi háromszori étkezéssel és egyszeri jóllakással emlékezünk Krisztus megváltására, valamint ezeken a napokon és péntekeken hústilalom van, 14 év felett, amelyet nagyböjtben nem lehet kiváltani jócselekedetekkel, vagy alamizsnával.
  • Nagyböjt péntekjein 17.05-től végezzük a keresztutat a templomban.
  • Március 7-én képmeditáció lesz az esti szentmise után.
  • A triduum, március 19-20-21-én lesz, az esti szentmise keretében.
  • Márc. 26-án fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál. A szentmise után indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a mise előtt keresztút a templomban!
  • 17-én, szerdán 20.30-tól felnőtt hittan lesz az online térben.
  • Következő vasárnapon a katolikus iskolák javára gyűjtünk.
  • Következő szombaton a ministránsok takarítják a templomot. Köszönöm a Tamáskör tagjainak a mostani takarítást!
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Jézus ezt mondta neki: Akarom, tisztulj meg!”

(Mk 1,41)