Advent 2. vasárnapja

2020. december 6.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Ambrus püspök és egyháztanító; ke.: A Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatása; csüt.: A Loretói Boldogságos Szűz Mária; pé.: Szt. I. Damazusz pápa; szo.: A Guadalupei Boldogságos Szűz Mária; vas.: Gaudete-vasárnap, Szt. Lúcia szűz és vértanú ünnepe van.
  • Advent vasárnapjain adakozhatunk a karitásznak az „egymillió csillag” nevű kezdeményezésen keresztül.
  • 6-án, vasárnap a 18.00 a „Párkeresők miséje”! A sashalmi gitáros kórus szolgál.
  • 6-án, vasárnap az esti szentmisét követően Képmeditáció lesz a templomban.
  • 14-én, hétfőn 16.30-17.30-ig taizé-i imaóra lesz a gitáros kórusunk vezetésével.
  • 16-án, szerdán, szerdán 8.30-tól lesz templomunk karácsonyi díszitése. Felnőtt testvéreinket várjuk segíteni!
  • 19-én, szombaton délután lesz a plébániai lelkinap, melyet Eredics Gergő diakónusunk vezet majd. Mindenkit várunk szeretettel! (Megtartásának módját az aktuális szabályok határozzák majd meg.)
  • Szeretettel hívjuk azokat a testvéreket, akik szenteste egyedül lennének, hogy közösen ünnepelhessünk a plébánián! Szokott módon, a pásztorjáték után, 18.00-tól lesz a vacsora. Kérjük, jelezzék előre nekünk részvételi szándékukat! Amennyiben valakiről tudunk, akihez nem jutott el a hír, segítsünk, hogy ő is megkaphassa meghívásunkat! Jelentkezni december 20-ig lehetséges.
  • Következő szombaton a ministránsok takarítják a templomot. Köszönöm az ifi hittan tagjainak a mostani takarítást! A karácsony előtti nagytakarítás 19-én, szombaton 7.00-tól lesz. Mindenkit várunk szeretettel!
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Utánam jön, aki erősebb nálam,
               és arra sem vagyok méltó,
hogy lehajolva saruja szíját megoldjam.!”