Mindenszentek

2020. november 1.

• A hét ünnepei: hé.: Halottak napja; ke.: Porres Szt. Márton szerzetes; sze.: Borromeo Szt. Károly püspök, templomunk első védőszentjének ünnepe; csüt.: Szt. Imre herceg ünnepe lesz.
  • Az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan, borítékokat és lapokat találunk az újságos asztalon, amelyre felírhatjuk elhunyt szeretteink nevét, akikért mindenszentek ünnepén és halottak napján, valamint november hónap szentmiséiben imádkozunk majd. A borítékokba helyezett lapokat az oltárkereszt előtti kosárba tegyük bele. Adományt is tehetünk melléjük, de ez nem kötelező!
  • Mindenszentek ünnepén az esti mise elhunyt szeretteinkért és plébániaközösségünk elhunyt jótevőiért lesz felajánlva. Utána lucernáriumot végzünk, vagyis közös imádságot, szeretteinkért.
  • Halottak napján, hétfőn 7.30-kor és 19.00-kor tartunk szentmisét.
  • Mindenszentek alkalmából, teljes búcsú nyerhető, ami azt jelenti, hogy a halott szeretteink bűneinek következtében hátralevő tisztulást segíthetjük, az ő lelkük számára. Ennek feltételei: a temetőt, vagy templomot november hónapban ájtatos lélekkel kell meglátogatni, s imádkozni a szentatya szándékára egy Hiszekegyet és egy Mi Atyánkot. Így mindennap egy halottunkért nyerhetünk búcsút. Ehhez arra is szükség van, hogy gyónjunk, vagy a megszentelő kegyelem állapotában legyünk, és áldozzunk. Az év többi napján részleges búcsút lehet nyerni a temető meglátogatásakor a fenti feltételek mellett.
  • A templom hátsó bejáratánál idén is elkészült a temetői sírhantokat imitáló rész, amellyel azon testvéreinknek szeretnénk segítségére lenni, akik nem tudnak ellátogatni szeretteik sírjához.
  • Halottak napján nem tartunk irodai szolgálatot. Ellenben Tamáskört igen, 19.30-tól a Katkörben.
  • 4-én, szerdán 20.30-tól felnőtt hittan lesz a Katkörben.
  • Elsőcsütörtök és elsőpéntek is lesz a héten: egész napos szentségimádásra lesz lehetőség, de betegekhez nem megyek már ki a vírushelyzet miatt.
  • 6-án, pénteken 17.30-tól beindítjuk a Biblia kört is. Mindenkit szeretettel hívunk a templom hittantermébe!
  • Következő szombaton a gitáros kórus tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a képviselőtestületnek a mostani takarítást!
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa.”

(Mt 5,3)