A Szentírás vasárnapja

2020. szeptember 27.

• A hét ünnepei: ke.: Szt. Mihály, Szt. Gábor és Szt. Rafael főangyalok; sze.: Szt. Jeromos áldozópap és egyháztanító; csüt.: Lisieux-i Szt. Teréz szűz és egyháztanító; pé.: Szt. Őrzőangyalok; szo.: Boldog Bogdánffy Szilárd vértanú püspök; vas.: Assisi Szt. Ferenc diakónus ünnepe van.
  • Ez a vasárnap az Elvándorlók és menekültek világnapja, a következő vasárnap, pedig a Terménybetakarításért való hálaadás napja.
  • 28-án, hétfőn 16.30-tól FONÓ Kreatív Kör lesz a közösségi házban.
  • 30-án, szerdán 14.00-19.00-ig Karitatív fodrászat lesz a Katkörben.
  • Szintén szerdán, 20.30-tól felnőtt hittan lesz a plébánián.
  • Októberben mindennap rózsafüzért imádkozunk. Az esti szentmisék előtt félórával, illetve a reggeli szentmisék után, kedden, pedig 8.00-tól. Keddenként 7.30-tól szentmise lesz. Jöjjünk minél többen!
  • 2-án, pénteken 18.00-tól Nyeste lesz a Központi Szemináriumban. Részletek a plakáton!
  • 3-8-ig templomunkban lesz a Missziós kereszt. A program részletezve a plakáton olvasható!
  • 11-én, vasárnap 10.00-kor lesz a templomunk búcsúja, melyen Fejes Csaba az esztergomi szeminárium prefektusa lesz az ünnepi mise celebránsa és szónoka. Ezen a vasárnap délelőttön más mise nem lesz a templomunkban. A szentmisét követően egy jelképes, de minden óvintézkedésnek megfelelő agapét tartunk majd.
  • Ministránsok számára újra indul a foglalkozás: 2-án, pénteken 17.30-tól, a Katkörben.
  • Ha lesz elegendő jelentkező, októbertől bérmálási felkészítőt indítunk a templomi hittanteremben. Kéthetente szombat este az esti szentmise után lesz, okt. 10-től. Jelentkezni a sekrestyében lehet.
  • Következő szombaton lesz a templom nagytakarítása, amelyre mindenkit várunk! a ministránsok takarítják a templomot. Köszönöm az ifi hittan tagjainak a mostani takarítást!
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Siket Rita +36+30-/426-3445; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Fiam, menj, dolgozz ma a szőlőben!”

(Mt 21,28b)