Krisztus Szent Testének

és Vérének ünnepe,

Úrnapja

2020. június 14.

• A hét ünnepei: hé.: Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő; pé.: Jézus Szent Szíve; szo.: A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szíve; vas.: Gonzága Szt. Alajos szerzetes ünnepe.
  • Mivel a Püspöki Konferencia június 14-vel visszavonja a szentmisehallgatás kötelezettsége alóli felmentést, így a következő hétfőtől életbe lép a nyári miserend, amelynek menetét a faliújságon is olvashatjuk!
  • Nyári hónapokban (jún-aug) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. (+36 30/674 8672; molnar.mick@gmail.com; miklos@atya.eu)
  • A vasárnapi szentmisék előtt a templom déli oldalán van módunk gyónni.
  • Tibor atya újmiséje június 28-án, 9.00-kor lesz a templomunkban. Erre már mindenkit szeretettel várunk! Aki szeretne hozzájárulni az újmisés ajándékához, az ingyenes újságos asztalra kitett perselyben tudja ezt megtenni! Imádkozzunk érte!
  • A hittanos tábort idén Kővágószőlősön rendezzük meg július 13-17 között. Jelentkezési lapok a sekrestyében kaphatóak hamarosan! (Maradt sok részlet, amit tisztáznunk kell.)
  • A plébánia és a Katkör takarítására keresünk olyan személyt, aki elmúlt hatvan éves és heti egy-egy alkalommal, illetve szükség esetén a közösségi házat gyakrabban is segítene kitakarítani! Részleteket személyesen beszéljük meg!
  • A szentmiséink újra nyilvánosak! A korábbiak mellett most a maszkok viselése is kötelező! A padokban is tartsuk a két méteres távolságot, illetve figyeljünk arra, hogy lehetőleg a kezünkkel ne érintsük az arcunkat! Szentáldozás előtt a maszkot levesszük, kapunk kézfertőtlenítőt és aztán kézben áldozhatunk! Perselyezés a misében nincs.
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Siket Rita +36+30-/426-3445; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com
  • Aug. 27-30 között Hivatástisztázó lelkigyakorlat lesz Dömösön. Részletek a faliújságon!

„Bizony, bizony, mondom nektek,
ha nem eszitek az Emberfia testét,
és nem isszátok a vérét, akkor az élet nincs bennetek.”

(Jn 6,53)