Pünkösdvasárnap

2020. május 31.

• A hét ünnepei: hé.: a Boldogságos Szűz Mária, az Egyház anyja; sze.: Lwanga Szt. Károly és társai vértanúk; csüt.: A mi Urunk, Jézus Krisztus, az örök Főpap; pé.: Szt. Bonifác püspök és vértanú; szo.: Szt. Norbert püspök; vas.: Szentháromság vasárnapja.
  • A szentmiséink újra nyilvánosak! A korábbiak mellett most a maszkok viselése is kötelező! A padokban is tartsuk a két méteres távolságot, illetve figyeljünk arra, hogy lehetőleg a kezünkkel ne érintsük az arcunkat! Szentáldozás előtt a maszkot levesszük, kapunk kézfertőtlenítőt és aztán kézben áldozhatunk! Perselyezés a misében nincs.
  • Bár szokott módon júniustól állnánk át a nyári miserendre most, tekintettel a körülményekre később kerül bevezetésre az! Egyelőre a tanévközi beosztásban maradnak a szentmisék (legalább a tanév végéig).
  • Nyári hónapokban (jún-aug) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. (+36 30/674 8672; molnar.mick@gmail.com; miklos@atya.eu)
  • Jún. 2-án, kedden 12.00-18.00-ig véradásra van lehetőség a Katkörben. Részletek a plakáton!
  • A vasárnapi szentmisék előtt a templom déli oldalán van módunk gyónni. Tervezünk egy alkalmat, ami pótolja az ünnepek előtti „maratoni gyóntatást”! – Később!
  • Tibor atya szentelése június 13-án 10.30-tól lesz, a Bonum tv közvetíti. Kapcsolódjunk be imádsággal! Az újmiséje június 28-án, 9.00-kor lesz a templomunkban. Erre már mindenkit szeretettel várunk! Aki szeretne hozzájárulni az újmisés ajándékához, az ingyenes újságos asztalra kitett perselyben tudja ezt megtenni! Imádkozzunk érte!
  • Tervezzük, hogy nyári tábort szervezünk, ám az elmúlt hónapok alapvetően kavarták fel a terveinket. Kérjük a kedves testvérek türelmét!
  • A plébánia és a Katkör takarítására keresünk olyan személyt, aki elmúlt hatvan éves és heti egy-egy alkalommal, illetve szükség esetén a közösségi házat gyakrabban is segítene kitakarítani! Részleteket személyesen beszéljük meg!
  • A FONÓ kreatív kör továbbra is szeretettel kínál háromrétegű, mosható maszkokat. Alapvetően ingyen adjuk őket, de adományokat elfogadunk, amelyekkel a Karitászt tudjuk támogatni. A maszkok csak részleges védelmet nyújtanak! Elérhetőségek: Palánk Judit +36-70-943-5474; Siket Rita +36+30-/426-3445; Jankovits Judit +36-30-784-9431 ligeti.katkor@gmail.com

„Ahogy engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.”

(Jn 20,21)