Nagyböjt 4. vasárnapja

Laetare vasárnap

2020. március 22.

• A hét ünnepei: sze.: Urunk születésének hírüladása (Gyümölcsoltó Boldogasszony) főünnepe lesz.
  • Amíg a szentmiséket nem mutathatjuk be nyilvánosan, addig a templom előtere nyitva lesz napközben, és az Oltáriszentség láthatóan lesz elhelyezve, hogy napközben be tudjunk térni adorálni. Megkérek mindenkit, hogy vigyázzunk az alapvető higiéniás és megelőző rendelkezések betartására! Maradjunk otthon és ott imádkozzunk! A vasárnapot szenteljük meg családunk körében, imádsággal!
  • A bejegyzett szentmise szándékokat minden nap elvégzem, de ha valaki szívesebben venné azok áthelyezését, kérem, jelezze a plébánia elérhetőségein!
  • Haldoklóhoz, (indokolt esetben,) természetesen kimegyek! De minden egyéb beteglátogatást a veszélyhelyzet elmúlásáig felfüggesztek.
  • Figyeljünk egymásra! Időseknek és betegeknek nem szabad elhagyniuk az otthonukat, ezért, aki tud, segítsen az érintett rokonainak! Akinek nincs segítsége, kérem, jelentkezzen a plébánia elérhetőségein és igyekszünk segíteni!
  • Imádsággal kísérjük a jelen helyzetet, hogy Isten legyen oltalmunk a járvány idején is!
  • Adóbevallásnál figyeljünk az 1% felajánlására! Köszönjük!
  • A plébánia irodája ügyeleti rendbe vonul: telefonon és emailben lehet elérni. Nyitva tartásunk nincs a veszélyhelyzet idején! (+36 30/674 8672; molnar.mick@gmail.com)

Bár jelenleg nem valószínű, de a következő programok a veszélyhelyzet alakulása szerint módosulnak:

• Április 3-án fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál, 19.30-kor indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a mise előtt keresztút a templomban!
  • 5-én, virágvasárnap délelőtt 10.00-tól lesz szentmise. Este a szentmise után közösen tekintjük meg a Passió c. filmet, a Katkörben.

„Nem ő vétkezett, s nem is a szülei, hanem azért van így,
hogy nyilvánvalóvá legyenek általa Isten művei.
Amíg nappal van nekünk, annak a műveit kell végeznünk,
aki küldött engem.
Eljön az éjszaka, amikor senki sem munkálkodhat.
Amíg a világban vagyok, világossága vagyok a világnak.”

(Jn 9,3-5)