Nagyböjt 1. vasárnapja

2020. március 1.

• A hét ünnepei: sze.: Boldog Meszlényi Zoltán püspök és vértanú; szo.: Szt. Perpétua és Felicitász vértanúk emléknapja van.
  • Kezdetét vette a nagyböjt. Ezen a vasárnapon hamvazás lesz a szentmiséket követően. A pénteki napokon hústilalom van, 14 év felett, amelyet nagyböjtben nem lehet kiváltani jócselekedetekkel, valamint alamizsnával.
  • Nagyböjt péntekjein 18.00-tól végezzük a keresztutat a templomban.
  • Március 15-én, vasárnap képmeditáció lesz az esti szentmise után, amelyen a sashalmi  gitárosok szolgálnak.
  • A triduum, márc. 27-28-29-én lesz, az esti szentmise keretében, melyet Nagy Zoltán    atya fog tartani.
  • Április 3-án fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál, 19.30-kor indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a mise előtt keresztút a templomban!
  • 2-án, hétfőn 15.30-tól Idősek klubja, majd 19.30-tól Tamáskör lesz a közösségi házban.
  • 4-én, szerdán 14.00-19.00-ig Karitatív fodrászat lesz a Katkörben. Valamint 20.30-tól felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 5-én, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a közösségi házban.
  • Márc. 13-ig lehet „elővételi jegyet” váltani az Eucharisztikus Kongresszusra.
  • 14-én, szombaton 10.00-tól XVII. Kerületi Ökumenikus Amatőr Asztaltenisz Bajnokság lesz a TOPSIN Asztaltenisz Club-ban. Részletek a plakáton!
  • Csíksomlyói Zarándoklatot szervezünk 2020. május 28 - június 1. között. Részletek a faliújságon és szórólapokon, jelentkezési határidő március 20. Már csak pár hely van!
  • Következő szombaton a Szél közi tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Ministránsoknak a mostani takarítást! A takarításba besegítenek a cserkészek is!

„Ne kísértsd az Urat, a te Istenedet!”

(Mt 4,7)