2020. február 23.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Mátyás apostol; sze.: Hamvazószerda van.
  • Ezen a vasárnapon a katolikus iskolák javára gyűjtünk.
  • 26-án, szerdán kezdetét veszi a nagyböjt. Hamvazószerdán hamvazás lesz a szentmisét követően. Ez a nap és nagypéntek szigorúböjt, ami azt jelenti, hogy a 18 és 60 év közötti testvérek napi háromszori étkezéssel és egyszeri jóllakással emlékezünk Krisztus megváltására, valamint ezeken a napokon és péntekeken hústilalom van, 18 év felett, amelyet nagyböjtben nem lehet kiváltani jócselekedetekkel, vagy alamizsnával.
  • Nagyböjt péntekjein 18.00-tól végezzük a keresztutat a templomban.
  • A triduum, március 27-28-29-én lesz, az esti szentmise keretében, melyet Nagy Zoltán atya fog tartani.
  • Április 3-án fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál, 19.30-kor indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a mise előtt keresztút a templomban!
  • 24-én, 16.30-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban.
  • 29-én, szombaton 9.00-tól elsőáldozók lelkinapja lesz a Katkörben.
  • 29-én, 16.30-tól folytatódik a Ligeti KultKör programsorozat Zichy Pál világutazó és Dr. Zichy Mihály történész „Vorkuta: a bányászváros a sztálini múlt árnyékában” című előadásával. Zichy Pál 2019 tavaszán néhány barátjával elhatározta, hogy felfedezi az északi kietlen vidéket, a GULAG táborrendszer egyik legkegyetlenebb helyszínét, Vorkutát. Útjukat Pál egy fotósorozatban örökítette meg, bemutatva egy komor múltú bányászváros jelenkori hangulatát. A részvétel ingyenes, a programot a Gulág Alapítvány és a Magyar Történelmi Családok Egyesülete támogatja.
  • Az Eucharisztikus Kongresszusra érdemes minél hamarabb regisztrálni, mert most még kedvezményesen lehet belépőjegyeket váltani az egyes programokra.
  • Következő szombaton az ministránsok takarítják a templomot. Köszönöm az ifi hittan tagjainak a mostani takarítást!
  • Csíksomlyói Zarándoklatot szervezünk 2020. május 28 - június 1. között. Részletek a faliújságon és szórólapokon, jelentkezési határidő március 20.

„szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért,
akik üldöznek titeket, hogy fiai legyetek mennyei Atyátoknak.”

(Mt 5,44k)