2020. február 16.

• A hét ünnepei: hé.: A szervita rend hét szent alapítója; pé.: Damiáni Szt. Péter püspök és egyháztanító; szo.: Szt. Péter apostol székfoglalásának ünnepe van.
  • 19-én, szerdán szünetel a Karitatív fodrászat. Ám, 20.30-tól felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 20-án, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a közösségi házban.
  • 22-én rendezzük meg idén a KAFA-t. A jegyek sajnos elfogytak. A belépőjegyeken kívül lehetőségünk van támogatói kártya vásárlására is 2000 Ft-ért, amellyel a gyűjtésünk céljához lehet hozzájárulni (de belépésre nem alkalmas). Köszönettel fogadunk értékes tombola felajánlásokat, melyeket a szentmisék után sekrestyében adhatunk le. A KAFÁra belépés hölgyeknek süteménnyel, férfiaknak itallal lehetséges.
  • 29-én folytatódik a Ligeti KultKör programsorozat Zichy Pál világutazó és Dr. Zichy Mihály történész „Vorkuta: a bányászváros a sztálini múlt árnyékában” című előadásával. Zichy Pál 2019 tavaszán néhány barátjával elhatározta, hogy felfedezi az északi kietlen vidéket, a GULAG táborrendszer egyik legkegyetlenebb helyszínét, Vorkutát. Útjukat Pál egy fotósorozatban örökítette meg, bemutatva egy komor múltú bányászváros jelenkori hangulatát. A részvétel ingyenes, a programot a Gulág Alapítvány és a Magyar Történelmi Családok Egyesülete támogatja.
  • Jövő vasárnap a katolikus iskolák javára gyűjtünk.
  • Az Eucharisztikus Kongresszusra érdemes minél hamarabb regisztrálni, mert most még kedvezményesen lehet belépőjegyeket váltani az egyes programokra.
  • Következő szombaton az ifjúsági hittan tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Tamáskör tagjainak a mostani takarítást!
  • Csíksomlyói Zarándoklatot szervezünk 2020. május 28 - június 1. között. Részletek a faliújságon és szórólapokon, jelentkezési határidő március 20.

„Amíg az ég és a föld el nem múlik, egyetlen ióta vagy egyetlen vessző sem vész el a Törvényből, míg minden be nem teljesedik.”

(Mt 5,18)