2020. február 9.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Skolasztika szűz; ke.: A Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária – betegek világnapja;  pé.: Szt. Cirill szerzetes és Szt. Metód püspök, Európa társvédőszentjeinek ünnepe van.
  • 10-én, hétfőn az Idősek Klubja  látogatást szervez a Szépművészeti Múzeumba a Rubens és a flamand festészet fénykora kiállításra. Találkozó a Rákosligeti állomáson lesz 9.55-kor. A részletes programot tartalmazó szórólapok az ingyenes újságok asztalán találhatóak.
  • 10-én, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban.
  • 13-án, csütörtökön 20.00-tól az Ifjú Párok Találkozója lesz a Katkörben.
  • 14-én, pénteken az esti szentmise után Játékest lesz a Katkörben.
  • 22-én rendezzük meg idén a KAFA-t. A jegyek sajnos elfogytak. A belépőjegyeken kívül lehetőségünk van támogatói kártya vásárlására is 2000 Ft-ért, amellyel a gyűjtésünk céljához lehet hozzájárulni (de belépésre nem alkalmas). Köszönettel fogadunk értékes tombola felajánlásokat, melyeket a szentmisék után sekrestyében adhatunk le. A KAFÁra belépés hölgyeknek süteménnyel, férfiaknak itallal lehetséges.
  • 29-én folytatódik a Ligeti KultKör programsorozat Zichy Pál világutazó és Dr. Zichy Mihály történész „Vorkuta: a bányászváros a sztálini múlt árnyékában” című előadásával. Zichy Pál 2019 tavaszán néhány barátjával elhatározta, hogy felfedezi az északi kietlen vidéket, a GULAG táborrendszer egyik legkegyetlenebb helyszínét, Vorkutát. Útjukat Pál egy fotósorozatban örökítette meg, bemutatva egy komor múltú bányászváros jelenkori hangulatát. A részvétel ingyenes, a programot a Gulág Alapítvány és a Magyar Történelmi Családok Egyesülete támogatja.
  • Következő szombaton a Tamáskör tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a felnőtt hittan tagjainak a mostani takarítást!
  • Csíksomlyói Zarándoklatot szervezünk 2020. május 28 - június 1. között. Részletek a faliújságon és szórólapokon, jelentkezési határidő március 20.
  • Aki szeretne bekapcsolódni plébániánk email listájába, a sekrestyében tud feliratkozni!

„Ragyogjon a ti világosságotok az emberek előtt,
hogy lássák jó tetteiteket, és dicsőítsék mennyei Atyátokat!”

(Mt 5,16)