2020. január 19.

• A hét ünnepei: hé.: Boldog Özséb áldozópap, Szt. Sebestyén vértanú; ke.: Szt. Ágnes szűz és vértanú; sze.: Boldog Batthyány Strattmann László családapa, Szt. Vince vértanú diakónus; pé.: Szalézi Szt. Ferenc püspök és egyháztanító; szo.: Szt. Pál apostol megtérése (Pálforduló); vas.: Szt. Timóteus és Szt. Titusz püspökök ünnepe van.
  • 20-án lesz 750 éves, hogy Boldog Özséb hazatért az Istenhez. Ez alkalomból ünnepi szentmisét mutatnak be a Szent István Bazilikában, 10.30-tól.
  • Január 19-26 között rendezik meg az Ökumenikus Imahetet. Jelmondata: „igen emberségesen bántak velünk...” (ApCsel 28,2) lesz. Szokás szerint, Ligeten a szerdai, csütörtöki és pénteki napokon lesznek alkalmak, de kivételesen 17.30-tól. 22-én nálunk hirdetnek igét az evangélikusok, 23-án a reformátusoknál hirdet igét Harangi Tibor diakónus, amit agapé követ (Kérjük, ehhez járuljanak hozzá süteményekkel!), majd 24-én az evangélikusoknál hirdet igét Fülep Beáta református lelkésznő. Mindenkit szeretettel hívunk a közös imádságra!
  • Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a keresztények egységéért tartott imahét néhány imádságos összejövetelén és a hét záró szertartásán részt vett. (A búcsúk kézikönyve, Búcsúengedélyek 11.1)
  • 22-én, szerdán 14.00-19.00-ig Karitatív fodrászat lesz a Katkörben.
  •
  • 25-én, szombaton 18.30-tól tartja a búcsúját a Madárdombi Szent Pál Templom. Vegyünk rajta minél többen részt! A rendezvények már 17.00-tól kezdődnek. Részletek a plakáton! Imádkozzunk a szomszédjainkért!
  • Február 22-én rendezzük meg idén a KAFA-t. Jegyek január 25-től lesznek kaphatóak a misék után, amely felnőtteknek 3500, diákoknak 2000, míg gyerekeknek (11 éves korig) 1000 Ft lesz. A belépőjegyeken kívül lehetőség lesz támogatói kártya vásárlására is 2000 Ft-ért, amellyel a gyűjtésünk céljához lehet hozzájárulni (belépésre nem alkalmas).
          Köszönettel fogadunk értékes tombola felajánlásokat, melyeket a szentmisék után sekrestyében adhatunk le.
  • Következő szombaton a gitáros kórus tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Képviselőtestület tagjainak a mostani takarítást!
  • Aki szeretne bekapcsolódni plébániánk email listájába, a sekrestyében tud feliratkozni!

„Én láttam, és tanúságot teszek, hogy Ő az Isten Fia.”

(Jn 1,34)