Urunk megkeresztelkedése

2020. január 12.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Hiláriusz püspök és egyháztanító; sze.: Remete Szt. Pál; pé.: Remete Szt. Antal; szo.: Árpád-házi Szt. Margit szűz ünnepe lesz.
  • Mindazok számára, akik 2020-ban szeretnének templomunkban házasodni, vagy plébániánkon felkészülni a házasságra, jegyesoktatást indítunk hat, egymást követő hétfőn, (2020. január 13-február 17 között) 19.00-tól. Jelentkezési lapot a sekrestyében és a plébánia irodán lehet kapni. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
  • 13-án, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban.
  • 15-én, szerdán 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 16-án, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
  • 20-án lesz 750 éves, hogy Boldog Özséb hazatért az Istenhez. Ez alkalomból ünnepi szentmisét mutatnak be a Szent István Bazilikában, 10.30-tól.
  • Január 19-26 között rendezik meg az Ökumenikus Imahetet. Jelmondata: „igen emberségesen bántak velünk...” (ApCsel 28,2) lesz. Szokás szerint, Ligeten a szerdai, csütörtöki és pénteki napokon lesznek alkalmak, de kivételesen 17.30-tól. 22-én nálunk hirdetnek igét az evangélikusok, 23-án a reformátusoknál hirdet igét Harangi Tibor diakónus, amit agapé követ (Kérjük, ehhez járuljanak hozzá süteményekkel!), majd 24-én az evangélikusoknál hirdet igét lep Beáta református lelkésznő. Mindenkit szeretettel hívunk a közös imádságra!
  • Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a keresztények egységéért tartott imahét néhány imádságos összejövetelén és a hétzáró szertartásán részt vett. (A búcsúk kézikönyve, Búcsúengedélyek 11.1)
  • 22-én, szerdán 14.00-19.00-ig Karitatív fodrászat lesz a Katkörben.
  • 25-én, szombaton 18.30-tól tartja a búcsúját a Madárdombi Szent Pál Templom. Vegyünk rajta minél többen részt! A rendezvények már 17.00-tól kezdődnek. Részletek a plakáton! Imádkozzunk a szomszédainkért!
  • Február 22-én rendezzük meg idén a KAFA-t. Jegyek január 25-től lesznek kaphatóak a misék után, amely felnőtteknek 3500, diákoknak 2000, míg gyerekeknek (11 éves korig) 1000 Ft lesz. A belépőjegyeken kívül lehetőség lesz támogatói kártya (belépésre nem alkalmas) vásárlására is 2000 Ft-ért, amellyel a gyűjtésünk céljához lehet hozzájárulni.
          Köszönettel fogadunk tombola (érdekes, értékes) felajánlásokat, melyeket a szentmisék után sekrestyében leadhatók.
  • Következő szombaton a Képviselőtestület tagjai takarítják a templomot. Köszönöm az Ifi Kórus tagjainak a mostani takarítást!
  • Aki szeretne bekapcsolódni plébániánk email listájába, a sekrestyében tud feliratkozni!

„Az illik hozzánk, hogy így teljesítsünk be minden igazságot.”

(Mt 3,15)