Karácsony utáni 2. vasárnap

2020. január 5.

• A hét ünnepei: hé.: Urunk megjelenése (Vízkereszt); vas.: Urunk megkeresztelkedése.
  • Hétfőn még nem tartunk irodai szolgálatot. Január 8-tól ismét várjuk a testvéreket! Sürgős esetben, a sekrestyében tartunk ügyeletet a szentmisékhez kötődően.
  • 6. Urunk megjelenése, vízkereszt ünnepe, parancsolt ünnep. 7.30-kor és 19.00-kor lesznek szentmisék templomunkban.
  • 6-án, hétfőn 15.30-tól Idősek klubja lesz a Katolikus körben. 19.30-tól Tamáskör lesz.
  • 8-án, szerdán 14.00-19.00-ig Karitatív fodrászat lesz a Katkörben.
  • 9-én, csütörtökön 19.00-tól Ifjú Párok Találkozója lesz a közösségi házban.
  • 10-én, pénteken az esti szentmise után Játékest lesz a Katkörben.
  • 11-én, szombaton 16.30-kor „Közösség és hagyomány, a végveszélyben lévő szír kereszténység szellemi hagyatéka” címmel Dr. Földváry Miklós az ELTE BTK vallástudományi tanszékének tanszékvezető professzora tart előadást a Katolikus Körben. Földváry Tanár Úr nagy szakértője a Keleti-rítusoknak, valamint többször járt a Közel-Keleten, (utoljára 2012-ben Szíriában) így személyes tapasztalataival és hatalmas tárgyi tudásával hozza közel hozzánk a legősibb keresztény közösségek hitéletét és aktuális helyzetét!
  • Mindazok számára, akik 2020-ban szeretnének templomunkban házasodni, vagy plébániánkon felkészülni a házasságra, jegyesoktatást indítunk hat, egymást követő hétfőn, (2020. január 13-február 17 között) 19.00-tól. Jelentkezési lapot a sekrestyében és a plébánia irodán lehet kapni. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
  • Következő szombaton az Ifjúsági Kórus tagjai takarítják a templomot. Köszönöm az ifjú pároknak a mostani takarítást!
  • Aki szeretne bekapcsolódni plébániánk email listájába, a sekrestyében tud feliratkozni!
  • Drámacsoportot indítunk a plébánián. Részletek a plakáton.

„…mindazoknak, akik befogadták, hatalmat adott arra,
hogy Isten fiaivá legyenek; mindazoknak,
akik hisznek az ő nevében.”

(Jn 1,12)

Kegyelmekben gazdag, áldott újesztendőt kívánunk mindenkinek!