Szent Család vasárnapja

2019. december 29.

1. A hét ünnepei: sze.: Szűz Mária, Isten anyja (újév) -  a Béke világnapja; csüt.: Nagy Szt. Vazul és Nazianzi Szt. Gergely püspök és egyháztanítók; pé.: Jézus Szent Nevének ünnepe van.
  2. A héten még nem tartunk irodai szolgálatot. Január 8-tól ismét várjuk a testvéreket! Sürgős esetben, a sekrestyében tartunk ügyeletet a szentmisékhez kötődően.
  3. 31-én, 17.00-tól hálaadó szentmisére várunk mindenkit! 23.30-tól közös imádsággal és egy visszaemlékező kisfilmmel készülünk az újévre, majd egy összejövetelre várunk mindenkit a Katkörbe!
  4. Teljes búcsút nyerhet az év utolsó napján az a hívő, aki a templomban áhítattal részt vesz a Te Deum ünnepélyes éneklésében hálaadásul az esztendőben kapott jótéteményekért.” (A búcsúk kézikönyve, 26.1.§)
  5. Január 1. parancsolt ünnep, templomunkban 10.00 és 19.00-kor lesznek szentmisék.
  6. 3-án, pénteken 20.00-ra Scrabble, nyelvi fejtörő játékra hívjuk a vállalkozó szellemű érdeklődőket a Katkörbe. A résztvevők hozzák magukkal a Scrabble táblájukat a betűkészlettel (és lehetőség szerint, versenyen kívül, karácsonyi süteményféleségeket)!
  7. 6. Urunk megjelenése, vízkereszt ünnepe, parancsolt ünnep. Szentmisék reggel fél 8-kor és este 19 órakor lesznek.
  8. 6-án, hétfőn 15.30-tól Idősek klubja lesz a Katolikus körben. 19.30-tól Tamáskör lesz.
  9. 8-án, szerdán 14.00-19.00-ig Karitatív fodrászat lesz a Katkörben.
  10. 9-én, csütörtökön 19.00-tól Ifjú párok találkozója lesz a közösségi házban.
  11. 10-én, pénteken az esti szentmise után Játékest lesz a Katkörben.
  12. 11-én, szombaton 16.30 a Kultkör következő alkalma lesz, amelyre mindenkit várunk!
  13. Mindazok számára, akik 2020-ban szeretnének templomunkban házasodni, vagy plébániánkon felkészülni a házasságra, jegyesoktatást indítunk hat, egymást követő hétfőn, (2020. január 13-február 17 között) 19.00-tól. Jelentkezési lapot a sekrestyében és a plébánia irodán lehet kapni. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
  14. Következő szombaton az Ifjú Párok Csoportja takarítja a templomot. Köszönöm a Szél közi tagjainak a mostani takarítást!

„…meglátta szemem üdvösséged,
amit minden nép szeme láttára megvalósítottál.”

(Lk 2,30k)