Advent 4. vasárnapja

2019. december 22.

• A hét ünnepei: sze.: Urunk születése, karácsony; csüt.: Szt. István első vértanú; pé.: Szt. János apostol és evangélista; szo.: Aprószentek; vas.: A Szent Család: Jézus, Mária, József ünnepe van.
  • Még ezen a vasárnapon karitász vásárt tartunk a templomunk hittantermében. A vásár a karitász céljait szolgálja bevételeivel. Csatlakozott a vásárhoz a FONÓ kreatív kör is, kézműves termékeivel. Most vasárnap még adakozhatunk a karitásznak az „egymillió csillag” nevű kezdeményezésen keresztül.
  • Most vasárnap 17.00-kor a PannonVox zenekar bemutatja az Ígéret című rock-oratóriumot a Katolikus Körben. A 20 évvel ezelőtt született darabot, ami teljes egészében saját szerzeményük, élő zenekari kísérettel, szólistákkal adják elő. A belépés ingyenes, támogató adományokat a zenekar köszönettel fogad.
  • 25-e, karácsony ünnepe parancsolt ünnep. Az éjféli mise is beleszámít.
  • Az éjféli misére, kerületünk cserkészei, ismét elhozzák a „betlehemi lángot”, amelyet a Születés Bazilikájában gyújtottak meg. Aki szeretné elvinni otthonába ezt a tüzet, a szentmise után megteheti!
  • Karácsony hetében és a két ünnep között nem tartunk irodai szolgálatot. Januártól ismét várjuk a testvéreket!
  • 30-án, a Szent Család vasárnapján, a 9.00 órai szentmise keretében megáldjuk és megajándékozzuk a jelenlévő családokat. Minden érintettet szeretettel hívunk!
  • 31-én, 17.00-tól hálaadó szentmisére várunk mindenkit! 23.30-tól közös imádsággal és egy visszaemlékező kisfilmmel készülünk az újévre, majd egy összejövetelre várunk mindenkit a Katkörbe!
  • Január 1. parancsolt ünnep, templomunkban 10.00 és 19.00-kor lesznek szentmisék.
  • 3-án, pénteken 20.00-ra Scrabble, nyelvi fejtörő játékra hívjuk a vállalkozó szellemű érdeklődőket a Katkörbe. A résztvevők hozzák magukkal a Scrabble táblájukat a betűkészlettel (és lehetőség szerint, versenyen kívül, karácsonyi süteményféleségeket)!
  • Mindazok számára, akik 2020-ban szeretnének templomunkban házasodni, vagy plébániánkon felkészülni a házasságra, jegyesoktatást indítunk hat, egymást követő hétfőn, (2020. január 13-február 17 között) 19.00-tól. Jelentkezési lapot a sekrestyében és a plébánia irodán lehet kapni. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
  • Következő szombaton a Szél közi tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a nagytakarítás résztvevőinek a mostani takarítást!

„Fiút fog szülni, akit nevezz el Jézusnak,
mert ő szabadítja meg népét bűneiből!.”

(Mt 1,21)