Advent 3. vasárnapja

Gaudete varárnap

2019. december 15.

• Adventben ismét karitász vásárt tartunk a templomunk hittantermében. A vásár a karitász céljait szolgálja bevételeivel. Csatlakozik a vásárhoz a 9.00 és 11.00 órai szentmisék között a FONÓ kreatív kör is, kézműves termékeivel. Advent vasárnapjain adakozhatunk a karitásznak az „egymillió csillag” nevű kezdeményezésen keresztül.
  • Ezeken felül, a karitászunk idén is szeretne kedveskedni a rászorulóknak süteményekkel. Ehhez várunk felajánlásokat 15-ig, amely karácsonyig elálló édes, vagy sós süteményekből állhat. Ezeket a templom hittantermében helyezhetjük el!
  • Most vasárnap 17.30-tól karácsonyi koncert lesz templomunkban, egy jótékonysági koncertsorozat keretében, amely a Kárpátaljai Ferences Misszió Alapítvány javára gyűjt. A belépés díjtalan, adományok a koncert végén adhatók. Részletek a plakáton!
  • Szeretettel hívjuk azokat a testvéreket, akik szenteste egyedül lennének, hogy közösen ünnepelhessünk a plébánián! Szokott módon, a pásztorjátékot követően lesz a vacsora, 18.00-tól. Kérjük, jelezzék előre nekünk részvételi szándékukat, december 15-ig! Amennyiben valakiről tudunk, akihez nem jutott el a hír, segítsünk, hogy ő is megkaphassa meghívásunkat!
  • 17-én, kedden 13.00-kor buszos zarándoklat indul Kaszap István halálának évfordulója alkalmából Székesfehérvárra, az egészségház mellől. A költségekhez való hozzájárulás 1000 forint/fő. Mindenkit várnak szeretettel! Részletek a plakáton!
  • A karácsonyi díszítést 18-án, szerdán 15.00-tól készítjük elő. Minden felnőtt korú testvérünket várjuk szeretettel!
  • 18-án, szerdán 20.30-tól felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • A Gregor Iskola koncertje 19-én, csütörtökön 18.00-tól lesz templomunkban.
  • A Contra Punto Kamarakórus koncertje, pedig, 20-án, pénteken 19.00-tól lesz.
  • 21-én, szombaton 15.00-tól az esti szentmiséig plébániai lelkinapot tartunk, melyet Harangi Tibor diakónusunk vezet majd. Mindenkit várunk szeretettel a Katkörbe!
  • 22-én, vasárnap 17.00-kor a PannonVox zenekar bemutatja az Ígéret című rock-oratóriumot a Katolikus Körben. A 20 évvel ezelőtt született darabot, ami teljes egészében saját szerzeményük, élő zenekari kísérettel, szólistákkal adják elő. A belépés ingyenes, támogató adományokat a zenekar köszönettel fogad.
  • Mindazok számára, akik 2020-ban szeretnének templomunkban házasodni, vagy plébániánkon felkészülni a házasságra, jegyesoktatást indítunk hat, egymást követő hétfőn, (2020. január 13-február 17 között) 19.00-tól. Jelentkezési lapot a sekrestyében és a plébánia irodán lehet kapni. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
  • A karácsony előtti nagytakarítás 21-én, szombaton 7.00-tól lesz. Mindenkit várunk szeretettel, különösen a ministránsokat! Köszönöm az ifi hittan tagjainak a mostani takarítást!
  • Szeretettel várunk a jubileumi KAFA nyitótáncába párokat! Jelentkezni a sekrestyében lehet.
  • 24-én lesz az utolsó rorate szentmise, 6.25-től. 16.00-tól Pásztorjáték, a végén Taki eredményhirdetés lesz.
  • 25-e, szerda karácsony ünnepe parancsolt ünnep. (Az éjféli mise is beleszámít.) Vasárnapi miserendet tartunk.
  • Az éjféli misére, kerületünk cserkészei, ismét elhozzák a „betlehemi lángot”, amelyet a Születés Bazilikájában gyújtottak meg. Aki szeretné elvinni otthonába ezt a tüzet, a szentmise után megteheti!
  • Karácsony hetében nem tartunk irodai szolgálatot. Januártól ismét várjuk a testvéreket!

„…aki a legkisebb a mennyek országában,
nagyobb (Keresztelő Jánosnál).”

(Mt 11,11)