Advent 2. vasárnapja

2019. december 8.

• A hét ünnepei: hé.: A Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatása; sze.: Szt. I. Damazusz pápa; csüt.: A Guadalupei Boldogságos Szűz Mária; pé.: Szt. Lúcia szűz és vértanú; szo.: Keresztes Szt. János áldozópap és egyháztanító; vas.: Gaudete-vasárnap, Boldog Brenner János vértanú áldozópap ünnepe lesz.
  • Adventtől ismét karitász vásárt tartunk a templomunk hittantermében. A vásár a karitász céljait szolgálja bevételeivel. Csatlakozik a vásárhoz a 9.00 és 11.00 órai szentmisék között a FONÓ kreatív kör is, kézműves termékeivel. Advent vasárnapjain adakozhatunk a karitásznak az „egymillió csillag” nevű kezdeményezésen keresztül.
  • Ezeken felül, a karitászunk idén is szeretne kedveskedni a rászorulóknak süteményekkel. Ehhez várunk felajánlásokat 15-ig, amely karácsonyig elálló édes, vagy sós süteményekből állhat. Ezeket a templom hittantermében helyezhetjük el!
  • Most vasárnap a 19.00 órai szentmisében közösen imádkozunk majd azokért, akik még nem találtak párt maguknak. Szt. Miklós püspök közbenjárását kérjük értük. Minden érintettet szeretettel hívunk a „Párkeresők miséjére”! A szentmisén a sashalmi gitárosok szolgálnak. Az esti szentmisét követően Képmeditáció lesz a templomban.
  • Elindítottuk a Szállást keres a Szent Család elnevezésű népszokásunkat. Ennek lényege, hogy a Szent Család képét egyik család a másikhoz átviszi, egy láncba foglalva a családokat, s imádsággal kísérve azt átadják egymásnak. Nagyon jó lehetőség ez arra, hogy szorosabbra fűzzük az ismeretségünket egymással. Még fel lehet iratkozni a sekrestyében!
  • 9-én, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban.
  • 11-én, szerdán 14.00-19.00-ig karitatív fodrászat lesz a közösségi házban.
  • Szintén szerdán, 19.45-től Keresők hittana lesz a plébánia épületében.
  • 13-án, pénteken 19.00-tól Játékest lesz a Katkörben.
  • 14-én, szombaton 20.00-tól KAFA megbeszélés lesz a Katkörben. Szeretettel várunk a jubileumi KAFA nyitótáncába párokat! Jelentkezni a sekrestyében lehet.
  • 15-én, vasárnap 17.30-tól karácsonyi koncert lesz templomunkban, egy jótékonysági koncertsorozat keretében, amely a Kárpátaljai Ferences Misszió Alapítvány javára gyűjt. A belépés díjtalan, adományok a koncert végén adhatók. Részletek a plakáton!
  • 17-én, kedden 13.00-kor buszos zarándoklat indul Kaszap István halálának évfordulója alkalmából Székesfehérvárra, az egészségház mellől. A költségekhez való hozzájárulás 1000 forint/fő. Mindenkit várnak szeretettel!
  • 21-én, szombaton délután lesz a plébániai lelkinap, melyet Harangi Tibor diakónusunk vezet majd. Mindenkit várunk szeretettel!
  • Szeretettel hívjuk azokat a testvéreket, akik szenteste egyedül lennének, hogy közösen ünnepelhessünk a plébánián! Szokott módon, a pásztorjátékot követően lesz a vacsora, 18.00-tól. Kérjük, jelezzék előre nekünk részvételi szándékukat! Amennyiben valakiről tudunk, akihez nem jutott el a hír, segítsünk, hogy ő is megkaphassa meghívásunkat! Jelentkezni december 15-ig lehetséges.
  • A Gregor Iskola koncertje 19-én, csütörtökön 18.00-tól lesz templomunkban.
  • A Contra Punto Kamarakórus koncertje, pedig, 20-án, pénteken 19.00-tól lesz.
  • Mindazok számára, akik 2020-ban szeretnének templomunkban házasodni, vagy plébániánkon felkészülni a házasságra, jegyesoktatást indítunk hat, egymást követő hétfőn, (2020. január 13-február 17 között) 19.00-tól. Jelentkezési lapot a sekrestyében és a plébánia irodán lehet kapni. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
  • Következő szombaton az Ifi hittan tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Tamáskör tagjainak a mostani takarítást! A karácsony előtti nagytakarítás 21-én, szombaton 7.00-tól lesz. Mindenkit várunk szeretettel!

„Amikor megvallották bűneiket,
megkeresztelte őket a Jordán folyóban.”

(Mt 3,6)