Advent 1. vasárnapja

2019. december 1.

• A hét ünnepei: ke: Xavéri Szt. Ferenc áldozópap; sze.: Damaszkuszi Szt. János áldozópap, egyháztanító; pé.: Myrai Szt. Miklós püspök; szo.: Szt. Ambrus püspök és egyháztanító ünnepe van.
  • Adventtől ismét karitász vásár van a templomunk hittantermében, amelyre még használható, jó állapotban levő tárgyakból várunk felajánlásokat. A vásár a karitász céljait fogja szolgálni a bevételeivel. Advent vasárnapjain adakozhatunk a karitásznak az „egymillió csillag” nevű kezdeményezésen keresztül.
  • 2-án, hétfőn 19.30-tól Tamás kör lesz a közösségi házban.
  • 5-én, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
  • 6-án, pénteken 17.00-tól jön a Mikulás, hogy találkozzon plébániánk gyermekeivel. Mindenkit várunk szeretettel a Katkörbe!
  • 8-án, vasárnap a 19.00 órai szentmisében közösen imádkozunk majd azokért, akik még nem találtak párt maguknak. Szt. Miklós püspök közbenjárását kérjük értük. Minden érintettet szeretettel hívunk a „Párkeresők miséjére”! Ezen a szentmisén a sashalmi gitáros kórus szolgál majd.
  • 8-án, vasárnap az esti szentmisét követően Képmeditáció lesz a templomban.
  • 15-én, vasárnap 17.30-tól a Jótékonysági Koncertsorozat a Kárpátaljai Ferences Misszió Alapítvány javára programsorozat keretében karácsonyi koncert lesz templomunkban, melyre mindenkit szeretettel várunk. A belépés díjtalan, adományok a koncert végén adhatók. Részletek a plakáton!
  • 21-én, szombaton délután lesz a plébániai lelkinap. Mindenkit várunk szeretettel!
  • Következő szombaton a Tamáskör tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a felnőtt hittan tagjainak a mostani takarítást!
  • Az advent I. vasárnapjával, beléptünk az új egyházi évbe, amely, liturgikus szempontból, az „A” év, vagyis Máté evangéliumából vesszük a vasárnapi igehelyeket. A hétköznapi szentmisék rendje, a szokott módon változik: mindennap, 6.25-től lesz rorate szentmise, amely előtt az Úrangyalát imádkozzuk.
  • Adventben az ünnepélyes gyertyagyújtás, mindig a szombat esti szentmise elején lesz.
  • A jövő évi szentmise szándékainkat a sekrestyében jegyeztethetjük előre.
  • Elérkezett az egyházi év vége. Akik még nem fizették be az egyházi hozzájárulást, kérjük, tegyenek eleget ennek a kötelességüknek! Kérjük, figyeljenek arra, hogy ne maradjon az ünnepekre, mert akkor már nehezen tudjuk megoldani ezek fogadását! Legyünk figyelmesek a szeretetben! Köszönjük!
  • Szeretnénk feléleszteni a Szállást keres a Szent Család elnevezésű népszokásunkat. Ennek lényege, hogy a Szent Család képét egyik család a másikhoz átviszi, egy láncba foglalva a családokat, s imádsággal kísérve azt átadják egymásnak. Nagyon jó lehetőség ez arra, hogy szorosabbra fűzzük az ismeretségünket egymással. Feliratkozni a sekrestyében lehet!
  • Szeretettel hívjuk azokat a testvéreket, akik szenteste egyedül lennének, hogy közösen ünnepelhessünk a plébánián! Szokott módon, a pásztorjátékot követően lesz a vacsora, 18.00-tól. Kérjük, jelezzék előre nekünk részvételi szándékukat! Amennyiben valakiről tudunk, akihez nem jutott el a hír, segítsünk, hogy ő is megkaphassa meghívásunkat! Jelentkezni december 15-ig lehetséges.
  • Mindazok számára, akik 2020-ban szeretnének templomunkban házasodni, vagy plébániánkon felkészülni a házasságra, jegyesoktatás indítunk hat, egymást követő hétfőn, 19.00-tól (2020. január 13-február 17-ig). Jelentkezési lapot a sekrestyében és a plébánia irodán lehet kapni. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
  • Szeretettel várunk a jubileumi KAFA nyitótáncába párokat! Jelentkezni a sekrestyében lehet.
  • Megjelent a Ligeti ívek.

„Virrasszatok hát, mert nem tudjátok,
melyik napon jön el Uratok!”

(Mt 24,42)