Krisztus Király vasárnapja

2019. november 24.

• A hét ünnepei: hé.: Alexandriai Szt. Katalin vértanú szűz; szo.: Szt. András apostol ünnepe van.
  • Adventtől ismét karitász vásár lesz a templomunk hittantermében, amelyre még használható, jó állapotban levő tárgyakból várunk felajánlásokat. A vásár a karitász céljait fogja szolgálni a bevételeivel.
  • 25-én, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban.
  • 27-én, szerdán 14.00-19.00-ig karitatív fodrászat lesz a közösségi házban.
  • Szintén szerdán, az esti szentmise után Keresők hittana lesz.
  • 29-én Nyeste, vagyis Nyílt este lesz a Központi Szemináriumban. Minden papság iránt érdeklődő férfiembert várnak szeretettel!
  • 30-án, szombaton 14.30-tól adventi koszorúkészítés lesz a Katkörben. Amennyiben lehetséges, hozzuk magunkkal a régebbről megőrzött, vagy előre megvásárolt koszorúalapot, gyertyákat és más díszítő kellékeket, bár korlátozott számban ezek a helyszínen is beszerezhetők.
  • 30-án, szombaton 19.00–tól Katalin bál lesz, melyre sok szeretettel várják a 12-16 év közötti ifjúságot a Rákoscsabai Református Közösségi házba. A jegy elővételben 1000,-Ft míg a helyszínen vett jegy 1500,-. Katalin nevű látogatóinknak a jegy csak 500,-Ft.
  • Szintén ezen a szombaton 20.00-l Moldvai táncház lesz a Katolikus Körben.
  • Következő szombaton a felnőtt hittan tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a nagykórus tagjainak a mostani takarítást!
  • Az adventi időszakkal, belépünk az új egyházi évbe, amely, liturgikus szempontból, az „A” év lesz, vagyis Máté evangéliumából vesszük majd a vasárnapi igehelyeket. A hétköznapi szentmisék rendje, a szokott módon változik: mindennap, 6.25-től lesz rorate szentmise, amely előtt az Úrangyalát imádkozzuk.
  • Adventben az ünnepélyes gyertyagyújtás, mindig a szombat esti szentmise elején lesz.
  • A jövő évi szentmise szándékokat advent vasárnapjaitól jegyeztethetjük előre.
  • Elérkezett az egyházi év vége. Akik még nem fizették be az egyházi hozzájárulást, kérjük, tegyenek eleget ennek a kötelességüknek! Kérjük, figyeljenek arra, hogy ne maradjon az ünnepekre, mert akkor már nehezen tudjuk megoldani ezek fogadását! Legyünk figyelmesek a szeretetben! Köszönjük!
  • Szeretnénk feléleszteni a Szállást keres a Szent Család elnevezésű népszokásunkat. Ennek lényege, hogy a Szent Család képét egyik család a másikhoz átviszi, egy láncba foglalva a családokat, s imádsággal kísérve azt átadják egymásnak. Nagyon jó lehetőség ez arra, hogy szorosabbra fűzzük az ismeretségünket egymással. Feliratkozni a sekrestyében lehet!