2019. november 17.

• A hét ünnepei: hé.: A Szt. Péter- és Szt. Pál-bazilikák felszentelése; ke.: Árpád-házi Szt. Erzsébet; csüt.: A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban; pé.: Szt. Cecília szűz és vértanú; vas.: Krisztus, a Mindenség Királya ünnep van.
  • Ma van a szegények világnapja. A karitász javára gyűjtünk.
  • Adventtől ismét karitász vásár lesz a templomunk hittantermében, amelyre még használható, jó állapotban levő tárgyakból várunk felajánlásokat. A vásár a karitász céljait fogja szolgálni a bevételeivel.
  • 18-án, hétfőn 15.30-kor az Idősek Klubja vendégeként Brjeska Mónika, dietetikus tart előadást „Étkezési tanácsok, egészséges étkezés idős korban” címmel. Minden érdeklődőt szeretettel várunk a Katolikus Körbe!
  • 20-án, szerdán 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 21-én, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
  • 23-án, szombaton 16.30-kor kezdődik a Ligeti KultKör sorozat következő előadása „A 19 - 20. századi magyar dalkincs gyöngyszemei; A Gárdonyi - Dankó dalok világa” címmel. Vendégek: Buváry Lívia, az Állami Operaház énekkarának nyugalmazott tagja, előadóművész, tanár, dalénekes, valamint Hegedűs Valér zongora- és orgonaművész. Szeretettel várunk mindenkit a KatKörbe!
  • Szintén 23-án, 17.00-18.45-ig világméretű szentségimádásba kapcsolódunk be, amely az Eucharisztikus Kongresszus előkészülete. Várunk mindenkit szeretettel!
  • 24-én, vasárnap 15.00-tól imadélutánt tartanak Rákoscsabán rákos betegeink gyógyulásáért. Részletek a faliújságon olvashatók. Várnak mindenkit szeretettel!
  • 29-én Nyeste, vagyis Nyílt este lesz a Központi Szemináriumban. Minden papság iránt érdeklődő férfiembert várnak szeretettel!
  • 30-án, szombaton 19.00–tól Katalin bál lesz, melyre sok szeretettel várják a 12-16 év közötti ifjúságot a Rákoscsabai Református Közösségi házba. A jegy elővételben 1000,-Ft míg a helyszínen vett jegy 1500,-. A facebook  közösségi oldalán megtalálható az esemény. Katalin nevű látogatóinknak a jegy csak 500,-Ft.
  • Következő szombaton a nagy kórus tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a gitáros kórus tagjainak a mostani takarítást!
  • Elérkezett az egyházi év vége. Akik még nem fizették be az egyházi hozzájárulást, kérjük, tegyenek eleget ennek a kötelességüknek! Kérjük, figyeljenek arra, hogy ne maradjon az ünnepekre, mert akkor már nehezen tudjuk megoldani ezek fogadását! Legyünk figyelmesek a szeretetben! Köszönjük!
  • A jövő évi szentmise szándékokat advent vasárnapjaitól jegyeztethetjük előre.

„Amikor háborúkról és lázadásokról hallotok, ne rémüldözzetek…”

(Lk 21,9)

CsatolmányMéret