2019. november 3.

• A hét ünnepei: hé.: Borromeo Szt. Károly püspök, templomunk első védőszentjének ünnepe; ke.: Szt. Imre herceg; szo.: A lateráni bazilika felszentelése; vas.: Nagy Szt. Leó pápa és egyháztanító ünnepe lesz.
  • 4-én, hétfőn 19.30-tól Tamáskör lesz a közösségi házban.
  • 7-én, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
  • 8-án, pénteken az esti szentmise után Játékest lesz a Katkörben.
  • 9-én, szombaton 8.00-tól kertrendezés lesz a Katkörben. Mindenkit várunk szeretettel!
  • 9-én, szombaton az esti szentmise után szeretettel várunk mindenkit a Katkörben, akinek új ötletei vannak, illetve szívesen részt venne a jövő évi KAFA szervezésében!
  • Az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan, borítékokat és lapokat találunk az újságos asztalon, amelyre felírhatjuk elhunyt szeretteink nevét, akikért november hónap szentmiséiben imádkozunk majd. A borítékokba helyezett lapokat az oltárkereszt előtti kosárba tegyük bele. Adományt is tehetünk melléjük, de ez nem kötelező!
  • Mindenszentek alkalmából, teljes búcsú nyerhető, ami azt jelenti, hogy a halott szeretteink bűneinek következtében hátralevő tisztulást segíthetjük, az ő lelkük számára. Ennek feltételei: a temetőt, vagy templomot, mindenszentek nyolcadában, ájtatos lélekkel kell meglátogatni, s imádkozni a szentatya szándékára egy Hiszekegyet és egy Mi Atyánkot. Így mindennap egy halottunkért nyerhetünk búcsút. Ehhez arra is szükség van, hogy gyónjunk, vagy a megszentelő kegyelem állapotában legyünk, és áldozzunk. Erre a mindenszentek ünnepét megelőző és követő vasárnap is lehetőségünk van! Az év többi napján részleges búcsút lehet nyerni a temető meglátogatásakor a fenti feltételek mellett.
  • A templom hátsó bejáratánál idén is elkészült a temetői sírhantokat imitáló rész, amellyel azon testvéreinknek szeretnénk segítségére lenni, akik nem tudnak ellátogatni szeretteik sírjához.
  • Következő szombaton a Képviselő Testület tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Néri Szt. Fülöp Ifjúsági Kórus tagjainak a mostani takarítást!

„Az Emberfia ugyanis azért jött,
hogy megkeresse és megmentse, ami elveszett.”

(Lk 19,10)