2019. október 27.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Simon és Szt. Júdás Tádé apostolok; csüt.: Boldog Romzsa Tódor vértanú püspök; pé.: Mindenszentek főünnepe; szo.: Halottak napja
  • 28-án, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban.
  • 30-án, szerdán 14.00-19.00-ig karitatív fodrászat és kozmetika lesz a közösségi házban.
  • Az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan, borítékokat és lapokat találunk az újságos asztalon, amelyre felírhatjuk elhunyt szeretteink nevét, akikért mindenszentek ünnepén és halottak napján, valamint november hónap szentmiséiben imádkozunk majd. A borítékokba helyezett lapokat az oltárkereszt előtti kosárba tegyük bele. Adományt is tehetünk melléjük, de ez nem kötelező!
  • Mindenszentek ünnepe parancsolt ünnep, vagyis a szentmisén való részvétel kötelező. Templomunkban reggel 7.30-kor és este 19.00-kor lesz szentmise. Az esti mise elhunyt szeretteinkért és plébániaközösségünk elhunyt jótevőiért lesz felajánlva. Utána lucernáriumot végzünk, vagyis közös imádságot, szeretteinkért. Ezen a napon nem tartunk irodai szolgálatot.
  • Mindenszentek alkalmából, teljes búcsú nyerhető, ami azt jelenti, hogy a halott szeretteink bűneinek következtében hátralevő tisztulást segíthetjük, az ő lelkük számára. Ennek feltételei: a temetőt, vagy templomot, mindenszentek nyolcadában, ájtatos lélekkel kell meglátogatni, s imádkozni a szentatya szándékára egy Hiszekegyet és egy Mi Atyánkot. Így mindennap egy halottunkért nyerhetünk búcsút. Ehhez arra is szükség van, hogy gyónjunk, vagy a megszentelő kegyelem állapotában legyünk, és áldozzunk. Erre a mindenszentek ünnepét megelőző és követő vasárnap is lehetőségünk van! Az év többi napján részleges búcsút lehet nyerni a temető meglátogatásakor a fenti feltételek mellett.
  • A templom hátsó bejáratánál idén is elkészül a temetői sírhantokat imitáló rész, amellyel azon testvéreinknek szeretnénk segítségére lenni, akik nem tudnak ellátogatni szeretteik sírjához.
  • Nov. 9-én, szombaton 8.00-tól kertrendezés lesz a Katkörben, majd az esti szentmise után szeretettel várunk mindenkit a Katkörben, akinek új ötletei vannak, illetve szívesen részt venne a jövő évi KAFA szervezésében!
  • Szombaton 17 fiatal bérmálkozott templomunkban. Imádkozzunk értük!
  • Következő szombaton az Ifjúsági Énekkar tagjai takarítják a templomot. Köszönöm az Ifjú Házasoknak a mostani takarítást!

„Istenem, légy irgalmas hozzám,
bűnöshöz!”