Missziók vasárnapja

2019. október 20.

• A hét ünnepei: hé.: Boldog IV. Károly király; ke.: Szt. II. János Pál pápa; sze.: Kapisztrán Szt. János áldozópap; pé.: Szt. Mór püspök ünnepe lesz.
  • 21-én, hétfőn 15.30-tól Idősek klubja lesz a Katkörben.
  • 22-én, kedden reggel szentmise lesz, 7.30-tól, majd a rózsafüzér végén imádkozzuk el a Szent Charbel kilenced utolsó részét. Mindenkit hívunk a betegeinkért való közös imádságra!
  • 23-ára kirándulást szervezünk Nagymarosról a remete barlangokhoz. Indulás 8.30-kor, érkezés 17.30 körül. Táv 9km, szintemelkedés: 300m. Mindenkit várunk szeretettel!
  • 26-án, szombaton 17.00-kor bérmálás lesz templomunkban. Snell György püspök atya szolgáltatja ki a szentséget. (Más szentmise nem lesz este.) Imádkozzunk a bérmálkozókért!
  • Az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan, borítékokat és lapokat találunk majd október végétől az újságos asztalon, amelyre felírhatjuk elhunyt szeretteink nevét, akikért mindenszentek ünnepén és halottak napján, valamint november hónap szentmiséiben imádkozunk majd. A borítékokba helyezett lapokat az oltárkereszt előtti kosárba tegyük bele. Adományt is tehetünk melléjük, de ez nem kötelező!
  • Következő szombaton az Ifjú Házasok Csoportjának tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Szél közi tagjainak a mostani takarítást!
  • Októberben mindennap rózsafüzért imádkozunk. Az esti szentmisék előtt félórával, illetve a reggeli szentmisék után, kedden, pedig 8.00-tól. Jöjjünk minél többen!

„Hát Isten vajon nem szolgáltat igazságot választottainak,
akik éjjel-nappal hozzá kiáltanak? Talán várakoztatja őket?
Mondom nektek, késedelem nélkül igazságot szolgáltat nekik.
De amikor eljön az Emberfia, vajon talál hitet a földön?”

(Lk 18,7k)