2019. szeptember 22.

• A hét ünnepei: hé.: Pietrelcinai Szt. Pió áldozópap; ke.: Szt. Gellért vértanú püspök; csüt.: Szt. Kozma és Szt. Damján vértanúk; pé.: Páli Szt. Vince áldozópap; vas.: A Szentírás vasárnapja, valamint Szt. Mihály, Szt. Gábor és Szt. Rafael főangyalok ünnepe.
  • 22-én, vasárnap a 9.00 órai szentmise után tartjuk az elsőáldozók szülői értekezletét, akik 2020-ban szeretnének részesei lenni az Eucharisztikus Kongresszus ünnepének!
  • 23-án, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban.
  • 23-án, hétfőn 19.00-tól Képviselő Testületi ülés lesz a plébánián.
  • 25-én, szerdán 19.00 órai szentmisét követően indul a Keresők Csoportja a plébánián.
  • Elindult újra a Szél közi, plébániánk gimnazista csoportja. Csütörtökön 17.00-tól várnak új tagokat is a közösségükbe!
  • 26-29 között tartják Leányfalun a „Ne félj, nem ítéllek el!” elnevezésű lelkigyakorlatot, abortuszon átesettek számára. Részletek a plakáton olvashatók!
  • 28-án, szombaton 18.00-tól Nemzetek miséje lesz a Szent István Bazilikában, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak. Részletek a plakáton.
  • 29-én, vasárnap 10.00-kor lesz a rákoshegyi templom búcsúja. Vegyünk részt az ünnepükben és imádkozzunk a szomszédjainkért!
  • Október 5-én lesz a Nagymarosi Ifjúsági Találkozó. Plébániánkról is szeretnénk szervezni csapatot. Minden fiatalt várunk szeretettel!
  • Október 6-án, vasárnap 10.00-kor lesz a templomunk búcsúja, melyen Dr. Kránitz Mihály lesz az ünnepi mise celebránsa és szónoka. Ezen a vasárnap délelőttön más mise nem lesz a templomunkban.
  • 10-én, csütörtökön a Rózsafüzér Társulat zarándoklatot szervez Bakonybélbe. Részleteket később hirdetünk!
  • Következő szombaton lesz a templom nagytakarítása, amelyre mindenkit várunk! Köszönöm a felnőtt hittanosoknak a mostani takarítást!
  • Mély fájdalommal tudatjuk, hogy csütörtökön Riz Levente kerületünk polgármestere, hosszú betegség után elhunyt. Imádkozzunk a családjáért is, hogy Istenben megtalálják lelki békéjüket! Emlékére most vasárnap, 16.00-tól emléktekerés lesz a Rákos-patakparti bringaúton. Mindenkit hívnak szeretettel!

„Aki a legkisebb dologban megbízható, megbízható a nagyban is, és aki a legkisebb dologban hamis, az hamis a nagyban is.”

(Lk 16,10)