2019. szeptember 15.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Kornél pápa és Szt. Ciprián püspök vértanúk; csüt.: Szt. Januáriusz vértanú püspök; pé.: Kim Taegon Szt. András áldozópap, Csong Haszang Szt. Pál és társaik vértanúk; szo.: Szt. Máté apostol és evangélista ünnepe van.
  • Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepe egyben a rákoskeresztúri közösség búcsúja is. A templomot 125 éve szentelték fel. Imádkozzunk a szomszédjainkért és vegyünk részt az ünnepükben!
  • 16-án, hétfőn 15.30-tól Idősek klubja lesz a Katkörben.
  • 18-án, szerdán 14.00-19.00-ig karitatív fodrászat és kozmetika lesz a közösségi házban.
  • 18-án, szerdán 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 19-én, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
  • 20-án, pénteken 17.30-tól indul a Bibliakör a templom hittantermében.
  • 22-én, vasárnap a 9.00 órai szentmise után tartjuk az elsőáldozók szülői értekezletét, akik 2020-ban szeretnének részesei lenni az Eucharisztikus Kongresszus ünnepének!
  • 25-én, szerdán 19.00 órai szentmisét követően indul a Keresők Csoportja a plébánián.
  • Újraindultak a kórusok is és várnak új tagokat a közösségükbe!
  • 26-29 között tartják Leányfalun a „Ne félj, nem ítéllek el!” elnevezésű lelkigyakorlatot, abortuszon átesettek számára. Részletek a plakáton olvashatók!
  • 28-án, szombaton 18.00-tól Nemzetek miséje lesz a Szent István Bazilikában, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak. Részletek a plakáton.
  • Október 6-án, vasárnap 10.00-kor lesz a templomunk búcsúja, melyen Dr. Kránitz Mihály lesz az ünnepi mise celebránsa és szónoka. Ezen a vasárnap délelőttön más mise nem lesz a templomunkban.
  • Következő szombaton az felnőtt hittan tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a nagykórus tagjainak a mostani takarítást!
  • 15-én, vasárnap Plébániai nap lesz a Katkörben reggel 9.00 órai szentmisétől az esti szentmiséig. Vendégünk lesz a helyi cserkészcsapat. Dél körül fellép az Illfon gT zenekar Bonta Marcsival. 15.00 órakor kezdődik a Ligeti Kultkör előadássorozat évadnyitójaként Haramza Márk mesterdiplomás történész, fegyverkovács előadása a bécsi szablyáról és a prágai kardról. A csángó táncház 17.00 órakor veszi kezdetét élőzenével. A kisgyermekeket ugrálóvár várja a nap folyamán. Szabadtéri gulyásfőzés lesz, amiben már délelőtt számítunk a kedves Testvérek aktív közreműködésére. Ezen a vasárnapon érkezik Harangi Tibor diakónus a féléves szolgálatára.

„…nagyobb öröm lesz a mennyben egyetlen bűnös megtérésén,
mint kilencvenkilenc igaz miatt,

akinek nincs szüksége megtérésre..”

(Lk 15,7)