2019. szeptember 8.

• A hét ünnepei: csüt.: Szűz Mária szent neve; pé.: Aranyszájú (Krizosztomosz) Szt. János püspök és egyháztanító; szo.: A Szent Kereszt felmagasztalása; vas.: A Fájdalmas Szűzanya emléknapja van.
  • 9-én, hétfőn, 16.30-tól FONÓ kreatív kör összejövetele lesz a közösségi házban. Minden korosztályt várunk szeretettel!
  • 13-án, pénteken az esti szentmise után Játékest lesz a Katkörben. Minden korosztályt szeretettel várunk!
  • Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepe egyben a rákoskeresztúri közösség búcsúja is. A templomot 125 éve szentelték fel. Imádkozzunk a szomszédainkért és vegyünk részt az ünnepükben! A főcelebráns Erdő Péter bíboros prímás lesz.
  • 15-én, vasárnap Plébániai nap lesz a Katkörben reggel 9.00 órai szentmisétől az esti szentmiséig. Vendégünk lesz a helyi cserkészcsapat. Dél körül fellép az Illfon gT zenekar Bonta Marcsival. 15.00 órakor kezdődik a Ligeti Kultkör előadássorozat évadnyitójaként Haramza Márk mesterdiplomás történész, fegyverkovács előadása a bécsi szablyáról és a prágai kardról. A csángó táncház 17.00 órakor veszi kezdetét élőzenével.
  •  A kisgyermekeket ugrálóvár várja a nap folyamán, melynek felügyeletére óránkénti váltással felnőtt felelősök jelentkezését várjuk. Szabadtéri gulyásfőzés lesz, amiben már délelőtt számítunk a kedves Testvérek aktív közreműködésére. A gulyásfőzéshez ismernünk kell a létszámot, feliratkozni az ingyenes újságos asztalra kitett íven, vagy e-mailben lehet (ligeti.katkor@gmail.com). Kérjük, hogy a kedves résztvevők járuljanak hozzá a közösség gasztronómiai élményeihez sós és édes süteményeikkel, üdítőitallal. A plébániai nap a 19 órai szentmisével zárul.
  • Ezen a vasárnapon érkezik Harangi Tibor diakónus a féléves szolgálatára.
  • 18-án, szerdán 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 20-án, pénteken 17.30-tól indul a Bibliakör a templom hittantermében.
  • 22-én, vasárnap a 9.00 órai szentmise után tartjuk az elsőáldozók szülői értekezletét, akik 2020-ban szeretnének részesei lenni az Eucharisztikus Kongresszus ünnepének!
  • 25-én, szerdán 19.00 órai szentmisét követően indul a Keresők Csoportja a plébánián.
  • Újraindultak a kórusok is és várnak új tagokat a közösségükbe!
  • Következő szombaton a Nagykórus tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a gitáros kórusnak a mostani takarítást!
  • Harangi Tibor diakónus érkezésére szeretnénk imádsággal is készülni. Minden imafelajánlásunkat és áldozatvállalásunkat egy cetlire írva, az ingyenes újságok asztalára kihelyezett üveggömbbe tehetjük, amiket összegezve fogunk átnyújtani neki.

„Ha valaki nem hordozza a maga keresztjét,
és nem jön utánam, nem lehet a tanítványom.”

(Lk 14,27)