2019. szeptember 1.

• A hét ünnepei: ke.: Nagy Szt. Gergely pápa és egyháztanító; csüt.: Kalkuttai Szt. Teréz; szo.: Szt. Márk, Szt. István és Szt. Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk; vas.: Szűz Mária születése (Kisboldogasszony) ünnepe van.
  • Szept. 2-án, hétfőn 19.30-tól Tamáskör lesz a közösségi házban. Várunk szeretettel minden fiatal apát és férfit a közösségünkbe! Új tagok számára is nyitott a kör, hogy együtt tudjuk megbeszélni az életünk örömeit és nehézségeit.
  • 4-én, szerdán 14.00-19.00 között karitatív fodrászat lesz a Katkörben. Karitatív kozmetika is indul, megegyező időpontban és helyszínen. Szeretettel várunk ide is minden érdeklődőt. További információk a plakáton olvashatók!
  • 5-én, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a közösségi házban. Minden kisgyermekes szülőt várunk szeretettel!
  • Szintén csütörtökön 18.00-tól Szél Közi lesz a Katkörben, gimnazisták számára.
  • 7-én, szombaton 8.00-tól kertrendezés lesz a közösségi ház kertjében. A nyáron megkísérelt magas ágyások összerakását vesszük ismét tervbe. Nagy szükségünk van mindenféle segítő kézre! Előre is köszönjük a szolgálatot! Reméljük, ezzel a Katkör kertje végre elkészül!
  • Szintén ezen a szombaton (szept. 7.) folytatódik a Bérmálási felkészítő a templom hittantermében az esti szentmise után.
  • 15-én, vasárnap Plébániai napot tartunk a Katkörben. Mindenkit várunk szeretettel! Ezen a vasárnapon érkezik Harangi Tibor diakónus a féléves szolgálatára. Imádságos szeretettel fogadjuk!
  • 22-én, vasárnap a 9.00 órai szentmise után tartjuk az elsőáldozók szülői értekezletét, akik 2020-ban szeretnének részesei lenni az Eucharisztikus Kongresszus ünnepének!
  • Következő szombaton a gitáros kórus tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Képviselő Testület tagjainak a mostani takarítást!
  • Szeptembertől véget ér a nyári miserend és irodai szolgálat és életbe lép a szokásos menetrend. A hétköznapi, reggeli szentmisék 7.30-tól lesznek és pénteken esti, vasárnap pedig 11.00 órai szentmise is lesz újra. A Plébánia Hivatal hétfőn, szerdán és pénteken 16.00 és 17.00 között várja ismét a látogatókat. Hamarosan a csoportokat is hirdetjük már!
  • Harangi Tibor diakónus érkezésére szeretnénk imádsággal is készülni. Minden imafelajánlásunkat és áldozatvállalásunkat egy cetlire írva, az ingyenes újságok asztalára kihelyezett üveggömbbe tehetjük, amiket összegezve fogunk átnyújtani neki.

„Mert aki felmagasztalja magát, megaláztatásban lesz része,
aki pedig megalázza magát, azt felmagasztalják..”

(Lk 14,11)